Po metě nejvyšší ale tým trenéra Dušana Lodese moc netouží. „Jistě bychom se nebránili vítězství v poháru a následným zápasům s nějakým dobrým evropským klubem, ale v tuto chvíli beru pohár spíš jako dobrou přípravu na extraligu,“ zdůraznil Lodes.

Jeho postoj vyplývá z reality. Extraliga se po nadcházející sezoně bude zužovat z osmi na šest mužstev a Vyškovští v té minulé skončili právě osmí.

V Poháru České ragbyové unie bude bojovat dvanáct mužstev. Nejprve ve třech čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým. Do semifinále postoupí vítězové a z druhého místa tým s nejlepší bilancí. Ve „vyškovské skupině“ B jsou kromě Tatry Smíchov ještě Brno-Bystrc a Slavia Praha. Skupinu A tvoří: Ostrava-Mariánské Hory, Říčany, Dragon Brno a Havířov. V C skupině budou hrát Olomouc, Praga Praha, Sparta Praha a Praha-Petrovice.

Pro dnešní zápas Lodes nemůže počítat s mladými reprezentanty, kteří mají soustředění před mistrovstvím Evropy hráčů do 20 let (od 23. do 27. srpna v Lucembursku) Martinem a Petrem Pořízkovými, Radimem Kynclem, Radimem Trunečkou, Martinem Kovářem a Tomášem Fládrem. „Jako oslabení to neberu. Podobně jsou na tom i jiné kluby. Některé si dokonce zápasy prvního kola odložily. To jsem nechtěl. Naopak neúčast reprezentantů je šancí se ukázat pro širší kádr a zahrají si někteří dorostenci,“ dodal Lodes.

Pohár Čsru

1. kolo:
RC JIMI Vyškov vs. RC Tatra Smíchov
Sobota 20. srpna, 11. 00 hodin
Další zápasy RC JIMI:.
27. 8. Vyškov – Slavia
3. 9. Bystrc – Vyškov
Termín semifinále je 10. září.
Finále: 28. září.