Prvoligový tým Moravské Slavie Brno přivítali Komořanští na svých stolech v rámci Českého poháru II. stupně, tříčlenných družstev a byl posledním zápasem před divizním startem. Domácí tým sice prohrál 3:7, ale dílčí zápasy jsou velmi slibné. „Áčko morendy si přijelo pro předpokládaný postup v takřka kompletním složení. Jména jako Roman Chrást, Petr Handl nebo Jan Svoboda ve stolním tenisu něco znamenají. Jsem rád, že jsme jim byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Výsledek vypadá jednoznačně, ale v jednotlivých zápasech to Brňáci vůbec neměli jednoduché. Jindřich Bíla přehrál nejlepšího brněnského prvoligového hráče Handla 3:1 a pak Daněk Svobodu rovněž 3:1. Právě Daněk je před startem mistráků ve výborné formě. Se třemi prvoligovými hráči dvakrát vyhrál. Porazil i Chrásta a s Handlem vedl 2:0 na sety a 4:0 ve třetím. Handl je zkušenější a zápas otočil, ale i tak je to vynikající úspěch,“ pochválil předseda komořanského klubu František Meitner.

Do Komořan se v létě přestěhoval slavkovský TTC Sokol, který sestoupil ze třetí ligy, když své mistrovské zápasy musel hrávat v Rousínově. V Komořanech, zdá se, nachází stabilnější podmínky pro svoji činnost. Začíná budovat mládežnickou základnu a nyní hlavně chce kvalitně působit v jihomoravské divizi. „Zatím si nedáváme vysoké cíle. Nechceme mít starosti se záchranou, hrát v klidném středu tabulky. Předpokládám, že v lednu přijdou další dvě posily a pak možná budeme o uvažovat o nových metách,“ naznačil klubové plány Meitner.

O divizní body budou v komořanských barvách bojovat Zdeněk Daněk, Martin Pindeš, Ivan Hejdůšek a nová posila ze Znojma Jindřich Bíla. Ve čtvrtek nastoupí v Hustopečích proti rezervě extraligové Mostárny. „Start do soutěže je velice důležitý. Za normálních okolností bychom v Hustopečích měli vyhrát, ale je možné, že proti nám postaví někoho z áčka. Pak bychom to samozřejmě měli o hodně těžší,“ dodal Meitner.