Holubický hrající kouč měl na mysli zápas bučovických sokolů s týmem ŠSK Beskydy a jeho domněnce nahrává nejen kvalita obou týmů, ale i průběh minulého ročníku. Oba hlavní favorité druhé ligy se v minulé sezoně potkali již v úvodním kole. Bučovice si z Frýdku-Místku odvezly pět bodů a pak už si v klidu hlídaly vedoucí pozici.

Volejbal – II. liga Sobota 10. října, 10 a 14 hodin
Sokol Bučovice – ŠSK Beskydy
TJ Holubice – TJ Hlučín
Zápasy v minulé sezoně:
Beskydy–Bučovice 1:3, 2:3, Bučovice–Beskydy 2:3, 0:3.
Hlučín–Holubice 3:2, 2:3, Holubice–Hlučín 3:0, 3:0.

Přestože jim frýdecko-místecké mužstvo v odvetě porážky oplatilo stejnou mincí, sokoli nakonec vyhráli soutěž o šest bodů. „Bylo by příjemné, kdyby se historie opakovala, ale budou to jiná utkání. Beskydy jsou velice silné a opírají se o trojici Přemysl Kubala, Martin Provazník a Tomáš Plicha, která má za sebou bohaté extraligové zkušenosti. Co vím, tak k nim v tomto týdnu přibyl další extraligista, z VK Ostrava získaly blokaře Pavla Srkala," upozornil trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Ten bude postrádat nemocného Martina Vyhnáčka a otazník visí nad startem Ivo Dubše. „Platí to, co už bylo řečeno. Je na něm, jestli přijede, nebo ne, já to v tuto chvíli nevím," dodal kouč sokolů.

O tom, že mimořádný význam zápasu přikládá i soupeř, svědčí, že Beskydy si přijely natočit úvodní zápasy Čížkova týmu v Hlučíně.

A právě Hlučín přijede do haly druhého zástupce Vyškovska ve třetí nejvyšší soutěži TJ Holubice. Domácí jsou favority, ale soupeře podcenit nemohou. „Jsou dost nevyzpytatelní. Dokáží hladce prohrát, ale i potrápit favority, což předvedli minule s Bučovicemi," upozornil manažer holubického klubu Arnošt Šmerda.