Na tamní parket se sjela více než dvoustovka tanečních párů několika věkových kategorií, která se před bedlivými zraky porotců předvedla jak ve standardních, tak i latinskoamerických tancích. Šestnáctý ročník soutěže pod názvem Vyškov 2009 pořádala domácí taneční škola ve spolupráci s Městským kulturním střediskem a městem Vyškov.

Jednotlivé taneční páry byly rozdělené do skupin od dětských až po dospělé a dále na takzvané hobby taneční páry, jenž nejsou registrované u Českého svazu tanečního sportu, a registrované páry, které mají licenci a ze soutěže tak mohly postoupit dále. Soutěž odstartovala již ráno nejmladšími kategoriemi a pokračovala až do podvečera, kdy celý taneční maraton uzavírala soutěž dospělých. Za hudebního doprovodu se před porotou předváděli tanečníci například v polce, jivu, čače, waltzu a dalších známých tancích. „Přihlásilo se dvě stě devětašedesát tanečních párů, naše vyškovské páry absolvovaly celkem dvacet soutěží a umístily se šestkrát ve finále,“ informoval o podniku jeden z organizátorů Ľubomír Sedlák.

Nejlépe se vedlo duu ve složení Eva Šugárková a Lukáš Mozga, kteří si vytančili hned dvě medaile. Bronzovou v hobby párech juniorech I a v juniorech II, což je o věkovou kategorii výše, byli dokonce zlatí. „V registrovaných párech v kategorii děti II se na pěkném třetím místě umístili Hanák s partnerkou Skoupou. Třikrát ve finále byli Radim Pešák a Dominika Jelínková, kteří v juniorech I obsadili čtvrtou a šestou pozici a ve dvojce pátou a šestou,“ vyčetl výsledky a umístění dalších domácích párů Sedlák.