Sezona prakticky skončila, je čas bilancování. Jaká byla pro slavkovský klub?

Z mého pohledu pro klub i pro mě samotného asi jedna z velmi vydařených. Vlastně všechna naše mužstva hrála čelo svých soutěží. Nakonec z toho byl postup mužů do regionální ligy a dvě čtvrtá místa žáků a juniorů. Junioři trošku v nejdůležitějším momentu sezony doplatili na úzký kádr a při velké marodce se z čela propadli až na zmíněné konečné čtvrté místo.

Kdy vám během florbalových bitev bylo nejhůř a kdy nejlíp?

Paradoxně nejhůř bylo na republikovém finále soutěže ASŠK v Benešově, kdy žáci sportovní třídy, reprezentující jak ZŠ Komenského Slavkov, tak náš klub, po samostatných nájezdech prohráli s Uherským Brodem. Protože během další hodiny a půl namotivovat kluky, aby se opět soustředili na zápas o třetí místo, to moc nešlo. Nejlépe mi bylo samozřejmě po definitivním stvrzení postupu mužů do regionální ligy, kde se budeme potkávat s Bučovicemi a Ivanovicemi.

Slabina? V zakončení

Co byste označili aktuálně za nejsilnější stránku týmu a co za slabinu?

Nejlepší stránkou je určitě defenziva. O tom vypovídají i letošní statistiky, kdy jsme měli jednu z nejlepších obran včetně brankářů. Slabinou je zakončení. Dokážeme si vypracovat velké množství gólových příležitostí, ale většinu z nich také neproměníme.

Už se vám vkrádají do hlavy myšlenky o příští sezoně? Budete posilovat nebo vás čekají nějaké další změny?

Zatím ne, budeme to s klukama dávat dohromady až během června a července.

Sledovali jste výkony konkurenčních florbalových klubů Vyškovska v jejich soutěžích?

Sledoval, Rousínov s námi hrál přímo soutěž. Co se týkalo Ivanovic a Bučovic, věděl jsem o jejich výsledcích. Docela mile mě překvapily právě Ivanovice vstupem do sezony jako nováček ligy, kdy se jim docela dobře dařilo. Asi nejméně jsem věděl o Brankovicích, o jejich výsledcích jsem se spíše dočítal až z článků.

Jak vzpomínáte na loňský nultý ročník Open Fair Vyškov? Jaký byl?

Opravdu velice podařená akce, stálo to za to. Bylo sice pekelné počasí, ale jinak asi samá pozitiva. Jen škoda, že letošního ročníku se nebudu moct zúčastnit osobně. Bohužel. Přesto věřím v dobrý výsledek našeho týmu.

Co vaše plánovaná sestava pro tento turnaj pod otevřeným nebem?

Pořád se rýsuje, ale není to jednoduché. Trošku nám to komplikuje účast některých hráčů na Open Game Kids 2016 konaných v Brně v tomto termínu, kde hrají naše dvě mládežnická družstva. Pak samozřejmě někteří nemohou kvůli jiným povinnostem.

Přesto budete mít výsledkové cíle? Tipnete si vítěze?

Určitě bude naším cílem obhájit třetí místo. Když se nám to povede ještě lépe, pak to bude skvělé, ale třetí místo musíme mít. A vítěz? Pokud se kompletně sejdou Bučovičtí, tak si myslím, že to budou oni, kdo stejně jako loni zvednou pohár nad hlavu.