Návrat k závodní formě po několika virtuálních dílech umožnilo uvolnění možnosti sportovat po celém okrese. Zvolena byla trať v Olšanech, kterou závodníci absolvovali již ve dvanáctém testu. Startovalo se opět intervalově a za dodržení všech aktuálně platných vládních protiepidemiologických opatření. I druhá Olšanská osmička se běžela z Olšan přes Tři javory a Kalečník až ke studánce u Wiehlovy boudy, kde byla obrátka. Poprvé v celém seriálu přálo účastníkům počasí.

Zimní koronavirový pohár AK Drnovice
20. závod - Olšany (8. km)
Muži: 1. Petr Hének 28:59, 2. Lukáš Soural 29:42, 3. Tomáš Bohuslav 29:48, 4. Zdeněk Hochman 30:05, 5. Lukáš Koudelka 31:47, 6. Martin Skřivánek 31:49. Konečné pořadí: 1. Martin Skřivánek 1710 bodů, 2. Lukáš Koudelka 1474, 3. Josef Kunc (Orel Vyškov) 1153, 4. Milan Marek 1100, 5. Petr Halas Petr 918, 6. Tomáš Bohuslav (vš. AK Drnovice) 685 atd.
Ženy: 1. Alena Hénková 36:33, 2. Anežka Langhammerová 37:56, 3. Anna Halasová 39:37, 4. Světlana Petříková 40:38, 5. Marie Hynštová 42:36. Konečné pořadí: 1. Marie Hynštová 1850 bodů, 2. Světlana Petříková 1749, 3. Anna Halasová 1429, 4. Anežka Langhammerová 1288, 5. Lenka Hrabovská (vš. AK Drnovice) 777, 6. Anna Málková (Orel Vyškov) 444 atd.

„Henkovi přijeli na kole, ale Petr již od startu ukázal, že se i tak dobře rozcvičil a nedal nikomu šanci. Má skvělou fazónu. Stejně tak Alena. Objevila se tu poprvé a letěla jako vítr. Ale lamentovala, že se moc zadýchala, prý jsou mnohem lepší závody na padesát kilometrů v lesích a po horách. To je prý jiná pohoda. Proti gustu žádný dišputát,“ s úsměvem Smutný komentoval vítězství manželské dvojice.

Ihned po závodech byli vyhlášeni tři nejlepší muži a ženy celého seriálu. Je nasnadě , že čelo obou pořadí opanovali závodníci, kteří absolvovali nejvíce dílů seriálu. Vítězka v ženách, nestárnoucí Marie Hynštová jako jediná odběhla všech dvacet testů a vyhrála před Světlanou Petříkovou a osmnáctiletou Annou Halasovou. Bodovalo celkem dvanáct žen.

Mezi muži dominoval Martin Skřivánek, který na startu chyběl jen dvakrát a třikrát se po závodě postavil na pomyslný nejvyšší stupínek. Druhý Lukáš Koudelka vynechal první čtyři závody, jinak by byl souboj o prvenství určitě vyrovnanější. Mezi běžce pořádajícího klubu se vklínil na třetí příčku veterán Orla Vyškov Josef Kunc, především za důslednost, s níž odbojoval třináct závodů. Body získalo celkem osmadvacet závodníků.

„Jsem přesvědčený, že testy splnily účel, tedy alespoň nějak aktivně přežít dobu, kdy se po vládních zákazech prakticky nemohlo sportovat. A určitě se závodit jen tak nezačne, takže od dubna, kdy jsme přišli třeba teď o nádherné závody o Velikonocích, budeme pokračovat v testech v novém seriálu, který jsem nazval Jarní koronavirový pohár. Pojedeme od nuly pro zvýšení motivace porvat se o body. Tohle je asi jediná možnost, jak si poměřit síly a zjistit, jak na tom kdo je. Příští sobotu si zopakujeme překrásnou trasu ve Vítovickém žlebu,“ dodal šéf klubu.