V každém zápase se hraje celkem devět utkání. Postupně se odehrají čtyři dvouhry a dvě čtyřhry chlapců a dvě dvouhry a jedna čtyřhra dívek. Jako číslo jedna nastupoval za Slavkovské nejčastěji Josef Vágner. Ten byl nejen se svým výkonem spokojen. „Zápasy bývají těžké. Momentálně jsem ze Slavkovských na nejvyšší pozici v žebříčku, takže jsem tlak na sebe očekával. Postup je ale zásluha celého družstva. Jsem rád, že jsem přinesl několik důležitých bodů. Nejnáročnější pro mě bylo vítězství nad soupeřem z Třebíče," potvrdil Vágner. Toho v rozhodujícím utkání s Třebíčí pak v družstvu doplnili ještě Ladislav Zápotočný, Matěj Polouček, Lukáš Zápotočný, Ondřej Skládal a Filip Žemla. Za dívky nastupovaly Pavlína Sigmundová a Luisa Lasáková. Stejně jako její spoluhráči i Pavlína Sigmundová považovala Třebíč za největšího konkurenta. „Všechna vítězství jsou cenná, nebyla to vůbec lehká soutěž. S Třebíčí jsme se nadřeli všichni. I když nejvíce se mi povedlo utkání proti Znojmu. V sezoně se účastním několika turnajů jako jednotlivec, ale hrát za družstvo je příjemné. Z průběhu mám radost a těším se na vyšší soutěž," dodala spokojená Sigmundová.

Kromě hráčů, kteří se zapojili do zápasu s Třebíčí, se na kurty podívali v průběhu sezony i jiní. Jak už zmínila Sigmundová, v sezoně se hráči zúčastní hlavně soutěží jednotlivců. Proto je téměř nemožné odehrát celou soutěž v jedné sestavě. A právě v utkáních, kdy nemohyi nastoupit tradiční opory se projevila na plno široká základna a hlavně bojovnost slavkovských mladých tenistů.

JUNIOR TOUR 2017

Pro většinu hráčů z vítězného mužstva se tak naskytne možnost si v příštím roce zahrát Junior Tour – O putovní pohár prezidenta ČTS. V této tour se postupně utkají se sedmi týmy z jižní Moravy, z nichž pak vítěz postoupí do závěrečného finále proti nejúspěšnějším týmům z jednotlivých krajů. „Protože jsme měli postupové ambice, jsme samozřejmě s postupem spokojeni. K vidění byl často kvalitní tenis, proto si myslím, že v příští sezoně můžeme zabojovat o solidní výsledek, a ne jen bojovat o záchranu. Ladislav Zápotočný a Luisa Lasáková odchází už do kategorie dospělých, zbytek týmu zůstane pohromadě. Budou zase o rok starší a zkušenější, proto věřím, že bychom mohli dosáhnout solidního výsledku. Za postup bych chtěl poděkovat nejen hráčům, ale i jejich trenérům a rodičům" uzavřel trenér Žemla.

I. třída dorostuTabulka
1. TC Austerlitz 6 0 39:15 12
2. TC Brno. B 4 2 29:25 10
3. HTK Třebíč 3 3 32:22 9
4. TC-MJ Líšeň B 3 3 27:27 9
5. TK Jihlava B 3 3 26:28 9
6. TK Drnovice 2 3 23:22 7
7. TK Znojmo 1 5 16:38 7
8. SLOVÁCKO B 1 4 15:30 6
Za TC Austerlitz v průběhu sezony nastoupili:
Vágner Josef, Zápotočný Ladislav, Polouček Matěj, Skládal Ondřej, Zápotočný Lukáš, Žemla Filip, Gonda Robert, Svoboda Vít, Vlach Daniel, Sigmundová Pavlína, Lasáková Luisa, Tumová Romana, Zavřelová Nikola, Fiantová Sabina
Trenér: Martin Žemla

JAROSLAV HEJNÝ