V šestém kole měl loňský nováček z Ivanovic na Hané v domácím prostředí jen zdánlivě snadnou úlohu se záložním mužstvem extraligového Climaxu Vsetín, který v předchozích zápasech ještě nebodoval. Jenže u béček se předem nikdy neví, jak silná přijedou. Na Rozvízu se Valaši opírali především o výkony Garguláka a Mikuly, zahráli velmi dobře, ale Ivanovičtí mají Petra Zemánka. „Jeho pět bodů hovoří za vše. Rozhodující pro celé utkání byly obě výhry v dvojici s Gürtlerem a v singlu po velké bitvě právě s Mikulou," chválil svého spoluhráče a kapitána týmu Martin Šamalík.

Ten pro družstvo bodoval ve dvojce s Vejmolou a střídajícím Indrou. Další body přidaly trojice Trnka-Gürtler-Deutsch, které vypomohl Zemánek, a Zemánek-Gürtler-Deutsch. „Tentokrát nám moc neuspěla druhá trojice, která nehrála špatně, ale nezvládla koncovky setů," dodal Šamalík.

V ještě výraznější roli favorita nastoupily Holubice na domácím kurtu proti Sokolu Třebíč, který by je ovšem v případě vítězství přeskočil v tabulce. Domácí zamýšlený nápor hostů z Vysočiny odrazili velmi jednoznačně. Soupeři povolil jediný bod, když hned ve druhém zápase prohrála dvojice Šišma-Feichtinger s párem Bláha-Spousta 1:2 na sety. „Kluci prohrát nemuseli, ale ve třetím setu jim doslova odešel útok. Vedli 7:5, ale prohráli ho 7:10. Především tedy vlastní pokaženou koncovkou," komentoval jedinou ztrátu v zápase vedoucí týmu Roman Dlabka.

V dalších pěti zápasech to už byla domácí spanilá jízda a hosté uhráli už jen jediný set. Skóre z dílčího 1:1 navyšovaly trojice Žitňák-Bubniak-Konupka, Krejsek-Pacejka-Šikl, dvojice Havránek-Fronk/Konupka, Bubniak v singlu a závěrečný bod přidala opět trojka Žitňák-Bubniak-Konupka. „Podle mě byl nejhezčí zápas singl Petra Bubniaka se Širokým. Hlavně v prvním setu. Peťa to měl těžké, protože soupeř hrál opravdu výborně. Celkově je možno říct, že to pro nás bylo poměrně pohodové utkání. Soupeř dojel v šesti lidech, a to ovlivnilo celé utkání. Třebíč sice bojovala, ale byla oslabena o tři hráče ze základní sestavy a myslím si, že tím pádem ani moc nepomýšlela, že by u nás něco uhrála. Takže jsme si úplně v klidu výsledek pohlídali a dali jsme prostor na zahrání všem hráčům," dodal Dlabka.

Na řadě je derby

První polovinu základní části zakončí Holubičtí opět doma. V zápase s nádechem derby v sobotu přivítají lídra tabulky z Modřic, za které dříve hrála většina současných holubických hráčů. Ivanovičtí jedou do Zbečníka, kde by si chtěli svoje současné lichotivé postavení udržet. Velkou výhodou domácích sokolů ovšem je, že se bude hrát v hale.

II. liga – 6. kolo:

Rozvíz-Slovan Ivanovice na Hané – Climax Vsetín B 6:3

Průběh: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Sestava: Zemánek, T. Gürtler, Šamalík, Vejmola, Indra, P. Deutsch, Dvorský, Trnka.

R.U.M. Holubice – Sokol Třebíč 6:1

Průběh: 1:0, 1:1, 6:1.

Sestava: Žitňák, Bubniak, Pacejka, Feichtinger, Šišma, Šikl, Konupka, Krejsek, Fronk , Havránek.

Další výsledky: SK Bělá – Sokol Modřice B 2:6, Sokol Zbečník – Sokol Zlín-Prštné 6:1 – předehráno.

Tabulka:
1. Modřice B 6 6 0 0 36:14 12
2. Ivanovice 6 5 0 1 33:20 10
3. Holubice 6 4 0 2 31:19 8
4. Bělá 6 3 1 2 29:28 7
5. Třebíč 6 2 1 3 23:26 5
6. Zbečník 6 2 1 3 25:28 5
7. Prštné 6 0 1 5 14:35 1
8. Vsetín B 6 0 0 6 15:36 0

Příští kolo – sobota 16. května: Holubice – Modřice B (10:00). Zbečník – Slovan Ivanovice na Hané (9.00).