Jako den a noc působí srovnání minulého a tohoto kola soutěže Tip liga. Zatímco sedmé pokračování se neslo ve znamení velkých bodových porcí, to deváté trpí v tomto ohledu značnou podvýživou. Zapříčinila to z velké části skutečnost, že poněkud kuriózně se pouze v jednom z vybraných zápasů podařilo zvítězit domácímu celku.

To samozřejmě většina tipérů nečekala a tak kromě dvou si všichni připsali jen minusové body.

K vítězství tak v osmém tipligovém kole stačilo pouhých pět bodů. Svým šťastným tipem jich dosáhl Jaroslav Andrla z Němčic. Za to jej čeká hořká odměna. Do redakce Vyškovského Deníku si může přijít pro cenu ve formě čtyř plechovek a originálního půllitru Staropramen.

Druhým tipérem, který se v osmém kole tip ligy udržel v kladných číslech, je Stanislav Vévoda ze Švábenic. Dva získané body mu pomohly se vyhoupnout na čtvrté místo průběžného pořadí. V něm se soutěží o přenosný DVD přehrávač, jenž získá po konci letošního ročníku Tip ligy celkově nejúspěšnější tipér. Tím je stále pětadvacetibodový Josef Švec z Vyškova, na záda mu však dýchá vítěz minulého kola Vlastimír Ryšánek se třiadvaceti body.