Tak lze stručně shrnout víkendové výkony atletických výprav vyškovského klubu AHA. Za čest a slávu svých oddílových barev vyrazili do první linie hned na dvou „mistrovských“ frontách. Žactvo absolvovalo svůj halový šampionát Moravy a Slezska ve vítkovické ČEZ aréně, nestárnoucí matadoři královny sportů se sešli na mistrovství v Jablonci nad Nisou.

A právě na severu Čech bylo o Vyškově pořádně slyšet. Zlaté odměny se totiž blyští na krku hned dvěma ženám z AHA. Anna Málková ukázala svou extratřídu na trati tři tisíce metrů chůze časem sedmnáct minut a osmnáct vteřin. Výkon Marie Verbergerové deset a tři čtvrtě metru nedokázal nikdo překonat ve vrhu koulí. „Jsou to prostě dříči. Anička je vynikající závodnice, neztratí snad nikdy formu. Maruška zase chytla druhý sportovní dech,“ radoval se klubový předseda AHA Vyškov Jiří Hajzler.

Málková rozšířila svou sbírku cenných kovů z vrcholných akcí ještě o jeden, když skončila druhá na patnáctistovce. „Těšila jsem se na chůzi, chtěla jsem si zlepšit osobní rekord. Že bude zlepšení maxima o dvě minuty a zlato k tomu, to je sen. Do patnáctistovky jsem nastoupila jen jako na doplnění, výsledek je fantastický,“ popsala své výkony a pocity dvojnásobná medailistka. A ani to není z vyškovského hlediska vše, ve stejné disciplíně se urodil pro oddíl ještě bronz, o nějž se zasloužila Marie Hudcová.

Méně příznivě pro Vyškovské vyznívají výsledky z Mistrovství Moravy a Slezska žactva na krátkých tratích, skoku vysokém a dálce. Stupně vítězů zůstaly mimo dosah početné party. Alespoň z finálové účasti se mohly těšit v běhu na šedesát metrů překážek Patricie Králíčková a Denisa Hubáčková.