Jeho zásluhou putuje do Vyškova po více než dvaceti letech žákovská atletická medaile. Třetí příčku Tomáš vybojoval výkonem 1,82 m. „Pro Tomáše i jeho trenéra Jiřího Kaldu je to určitě završení vynikající halové sezony a výsledek skoro z říše snů. Pro náš klub je to velká odměna a jakési zadostiučinění,“ rozplýval se po závodě šéf AHA Jiří Hajzler.

Ve dvoudenním mistrovském klání ale dosáhly dobrých výsledků i další vyškovské atletické naděje. Skvělé je šesté místo Jana Osolsobě na 3000 m časem 10:56,97 min. a stejnou příčku obsadila i koulařka Kateřina Zouharová za vrh dlouhý 11,33 m.

Pavlína Poláčková obsadila desáté místo v běhu 1500 m (5:21,22 min.). Na stejné trati byl jen o dvě místa horší Jan Osolsobě. „Benjamínek výpravy závodil s hochy o dva roky staršími a počínal si opravdu statečně. Odměnou byl skvělý čas pod pět minut, 4:55,86,“ pochválil Hajzler.

Do desítky se vtěsnaly i tyčkařky Denisa Hubáčková a Eva Šenková. Denisa byla výkonem 2,40 m devátá a Eva za 2,30 jen o místo za ní. Šenková pak skončila devátá ve výšce, i když s výkonem 1,52 m nebyla moc spokojená. Desátí byli i Jakob Gryc v běhu na 150 m (18,90 s) a výškař Filip Navrátil (1,70 m).

Hezkou tečkou za vyškovským vystoupením bylo osmé místo štafety žáků na 3×300 m. Ve složení Jacob Gryc, Pavel Dolejš a Tomáš Fišer ji zaběhli za 2:07,39 min.

„Pro všechny naše závodníky bylo mistrovství skvělým zážitkem. A jsem rád, že vesměs podali velice dobré výkony. Na takové úrovni se dá prosadit výhradně výkony na hranici osobního maxima a lepšími. Tomášova medaile je i odměnou pro ZŠ Letní pole, kde je žákem, a škola s klubem výborně spolupracuje,“ zdůraznil Hajzler.