I přesto, že Bučovice byly loni teprve kandidátským podnikem a letos už bodovaným závodem, byl druhý podnik série WBS Bike obestřen tak trochu tajemstvím. Místní pořadatelé se rozhodli totiž v letošním roce postavit trať pro bikery jinde.

„Vícemilickou rokli vystřídalo téměř centrum města Bučovice, které je s místními základními školami spojeno pořádným kopcem s lesíkem. Tři tratě v pěti RZ vedly částečně po zpevněné cestě, ale hlavně po svahu místní kalvárie s atraktivními skoky. I s vyhlášeným skokem z loňska „zavři oči". Tým vedený Svatoplukem Piňosem a Lukášem Smejkalem ani letos rozhodně nic nepodcenil, co se týče úpravy tratě i zázemí," řekl hlavní organizátor seriálu rallye na horských kolech Jiří Haferník.

Hned od úvodní zkoušky se rozhořel lítý boj mezi Tomášem Huňou (Mondraker 661) a Martinem Kolajíkem (SBT Fryšták).

„Huňa jel bez chyb a nakonec urval celkové vítězství o 0,2 s. Třetím na bedně, kdo si vystoupal pro prize money a pěkné trofeje, byl nejrychlejší hardtailista Aleš Rogožan. Juniory ovládl Adam Jurák, nejmladší „střelce" do 15 let slovenský talent Kristian Poruban. Mezi pěti dívkami byla nejrychlejší Aneta Sládková a kategorii masters nad 35 let vyhrál Hynek Strachoň," řekl k výsledkům hlavní organizátor Jiři Haferník.

Výsledky WBS Bike&Music Fest Bučovice 2014:

1. Huňa Tomáš (Mondraker 661) 2:47,8, 2. Kolajík Martin (SBT Fryšták) + 0,2, 3. Rogožan Aleš (FDF Team Olomouc) + 3,0 (1. HT), 4. Nášel Lukáš (SBT Fryšták) + 5,0, 5. Frýželka Jiří (DH Slovan Luhačovice) + 5,6, 6. Hamouz Radek (Maloch Racing Team) + 5,7, 7. Pala David (Červenka Subform) + 6,5, 8. Kruťa Lukáš (Červenka Subform) + 8,3.
Průběžné pořadí WBS po 2. závodě: 1. Huňa 88, 2. Kolajík 79, 3. Nášel 68, 4. Hamouz 60, 5. Malý 50.