Před odjezdem Galia napočítal do pole jen šest hráčů, a proto vzal na lavičku osmnáctiletého Tomáše Fialku, který si druhou ligu ještě nezahrál a s futsalem se v podstatě seznamuje. Bohužel před zápasem si obnovil zranění kolena Vadim Chubirka. Trenérovi tak nezbylo než vsadit na riskantní hru v pěti hráčích v poli. Po dalším zranění Lukáše Obruči se necelých deset minut před koncem dostal na hřiště i mladík Fialka.

Přesile domácí devítky Vyškovští vzdorovat svojí tradiční zbraní, velkou bojovností. Nepoložilo je ani dvoubrankové vedení Vlků, které ve třiadvacáté minutě dokázali Ševčíkem po samostatné akci otočit na svoji stranu. Závěr byl dramatický. Deset minut před koncem domácí srovnali. Aby šetřil síly, volil Galia několikrát hru s pěti hráči v poli s vysunutým Karabinou. Šance se pak střídaly na obou stranách a je škoda, že minutu před koncem nedokázal Ševčíkovu nahrávku usměrnit do prázdné branky Tichý ani Petlach.

V poslední minutě se ve slibné pozici ocitl sám Ševčík, ale s koncovkou si také neporadil. „Dnes před našimi borci smekám. Dokázali se postavit osudu i nepříjemnému vývoji zápasu, který jsme otočili. Síly nám skutečně docházely, zranil se i Lukáš Obruča a my přišli o dalšího hráče. Tomáš Fialka se však se svojí rolí porval velmi dobře. Bodový zisk je vlastně vítězstvím morálky, odhodlání a touhy nepodlehnout ranám osudu," chválil po utkání prezident Amoru Antonín Petlach.

Žabinští Vlci Brno – Amor Vyškov 3:3

Poločas: 2:1. Branky: Lange, Svoboda, Hansl – vlastní, Tichý, Ševčík. ŽK: Karabina, Tichý, Fialka.

Amor: Karabina – Tichý, Král, M. Petlach, Ševčík, Obruča, Fialka.

Další výsledky: Hodonín – Baník Ostrava 6:11 (4:3), Jeseník – Nasan Brno 13:2 (5:0), Třinec – VŠB Ostrava 7:5 (3:2). Zápasy Vítkovice – Bílovice n. Sv. a Zlín – Volfířov se hrály v neděli pozdě večer.

Příští kolo: Amor – Vítkovice, sobota 20. 2. (20.00), SH ZŠ Purkyňova.