Dá se přelstít velký zlínský favorit?

Věřím tomu, že ano. Ale musí se sejít ve správný okamžik spousta věcí. Zatím to tak není, už dva hráči základní sestavy mi oznámili, že nemůžou jet. Ale nejedeme tam prohrát, uděláme maximum. Už není proč se šetřit, je konec sezony.

Jaký recept na Zlín platí?

Kdybych to jen věděl. Ale chce to agresivní obranu, takovou, jakou jsme předvedli doma ve druhé polovině zápasu. Musíme si dávat pozor hlavně na jejich starší zkušené hráče. Nevím, kdo píská, snad nebudeme mít problémy s fauly, při takovém stylu mohou rychle narůst. U nás to zabralo, prohrávali jsme o osmnáct a prohráli jen o tři body.

Zdá se, jakoby soupeři na konci sezony docházel dech…

Vypadá to tak. Už nemají takové výsledky, jaké se od nich očekávaly. Překvapilo mě to, ale slabí nejsou a nám budou chybět ti podkošoví hráči.

Nejsmutnější varianta by byla porazit Zlín a pak prohrát v Uherském Brodu, mám pravdu?

Přesně tak, ale stát se to samozřejmě může. Můžeme tam padnout únavou, už se nám to po těžkém sobotním zápase stalo v Blansku. Ale pořád si myslím, že když v Brodě nebudeme mít nějaký velký výpadek, měli bychom vyhrát.

Problém s podkošovými hráči v této sezoně nastal i kvůli absenci Mariana Brtníčka. Nekontaktoval jste ho kvůli pomoci na závěr?

Ano, bavil jsem se s ním. Domluvili jsme se tak, že kdyby se vyhrálo ve Zlíně, hned bych mu volal a rozhodl by se, jestli nám s Brodem pomůže nebo ne.

Šance na postup je tedy reálná. Využili byste ji?

To jsme zatím neřešili, teď je na to brzo. A kdybychom vyhráli, tak stejně je dobré v rámci euforie chvíli počkat. Chce to vyhrát soutěž a pak se můžeme bavit o tom, co má a nemá smysl a za jakých podmínek.

Má tým potenciál na vyšší soutěž?

To ano. Ale muselo by se to tréninkově zkvalitnit, právě tam vidím letos největší rezervy. Docházka je paradoxně snad nejhorší za poslední roky, naštěstí hlavní osa týmu trénuje dobře.

Ať už víkend dopadne jakkoli, hodnotit celý ročník bude asi příjemné, že?

Přesně tak. Před sezonou jsem říkal, že by bylo fajn pokračovat v trendu z posledních let. Před dvěma roky jsme byli čtvrtí, loni třetí, takže s druhým místem bude spokojenost a my ho už máme jisté. To první by bylo něco extra navíc. Odehráli jsme dobrý basket a myslím, že se to i fanouškům muselo líbit.

Oblastní přebor II. třídy – poslední dvoukolo

Sobota, 17.30 hodin

SKB Zlín – BK Vyškov

Neděle, 12.00 hodin

BK TJ Spartak Uherský Brod B – BK Vyškov