„Hoši soutěžili v benči, když vzpírali pětasedmdesát procent vlastní hmotnosti, v trojskoku z místa, shybech a vznosech. To je pořádně velká zátěž. Děvčata to neměla o mnoho lehčí. Jejich čtyřboj zdatnosti obsahoval šplh, trojskok z místa, hod medicimbalem a v disciplíně sed-leh po dobu jedné minuty,“ popsal disciplíny trenér bučovických sportovních gymnastů Petr Petržela.

V závodech se lépe vedlo jeho svěřenkyním, které obsadily páté místo, zatímco chlapci uzavřeli první desítku ze čtrnácti družstev. Nejlepší bučovický závodník Jan Bílek se zařadil na 28. místo. Družstvo dále tvořili Michael Bébar, Prokop Slezáček a Vilém Hujňák. Většinu bodů pro družstvo dívek posbírala zkušená dvojice Jana Baštová a Ingrid Malecová, dobře je doplňovaly Petra Galatová a Lucie Machálková.

První letošní závody absolvovaly mladé bučovické sportovní gymnastky na kvalitně obsazeném XXI. ročníku Memoriálu Miloše Bortela ve Valašském Meziříčí. Závodnice třinácti moravských oddílů se představily ve volném dvojboji, a to na kladině a v prostných. Bučovice obsadily dvě kategorie. V kategorii 2 se z bučovického tria nejlépe vedlo Anně Přichystalové, která obsadila 19. příčku. Dominika Chmelařová byla 23. a Lucie Pospíšilová 27. V závodě kategorie 4 potěšila Lucie Krejčí. „Její osmé místo má nespornou kvalitu a špatné není ani jedenácté, které obsadila Eva Valentová. Je to celkem slušný vstup do sezony. O víkendu se děvčata zúčastní ve Šlapanicích závodů Šlapanický koniklec,“ pochválil Petržela.