Naznačil jste své plány do Drásova. Znamená to, že tam už nebude žádné zkoušení a nastoupíte v plné zbroji?

Přes svoji důležitost je pro nás turnaj pořád určitou formou přípravy před zahájením druhé ligy. Pro mě je hlavní, že hráči jsou momentálně zdraví a tréninkový proces probíhá velmi dobře v dostatečném počtu. Kluci se na turnaj těší, ví, o co hrají, a věřím, že podáme dobrý kolektivní výkon.

Co anebo kdo vás čeká v případě postupu a kam byste chtěli v poháru dokráčet?

O motivaci všech tří týmů nelze pochybovat. Vítěz této skupiny přivítá začátkem listopadu na své palubovce extraligového nováčka a někdejšího dvojnásobného mistra republiky tým AOV Kladno. Já jsem přesvědčen, že všechna tři družstva chtějí z vyrovnané skupiny postoupit a zahrát si proti extralize. Nám se to loni povedlo a sehráli jsme před nabitou halou památné utkání s Havířovem, i když s nešťastným koncem. Ale je třeba si dávat postupné cíle a tím prvotním je zvládnout první kolo tento víkend.

Jaký je další program mužstva do zahájení druhé ligy?

Příští týden budeme hrát další přípravný turnaj, pátý ročník Memoriálu Karla Lázničky ve Šlapanicích. Tam bude velice silná konkurence, týmy z první ligy a z extraligy. Pak již zamíříme do Hlučína k prvnímu zápasu nové sezony.

Cíle pro mistrovskou soutěž jsou asi jasné, ale jak těžké bude první místo obhájit?

Každým rokem to máme složitější a letos možná ještě o něco víc. Nejen v tom, že do ní vstupujeme opět jako favorit a všichni se na nás chtějí vytáhnout, ale také díky kádru, se kterým v ní budeme hrát. Zkušení hráči, kteří dlouhou dobu patřili k oporám, jako Jindra Pavlík, Marek Sekanina, Ivo Dubš, buď přestali úplně hrát, nebo nám jen výjimečně vypomůžou. A tak osa týmu bude stát na hráčích střední generace jako Vyhnáček, Nezdařil, Sedalík, Duda a další. Pokud by se nám opravdu podařilo vítězství obhájit, bylo by osmé v řadě za sebou.

Předpokládáte, že vaším největším konkurentem budou zase Beskydy?

Především je tu jedna podstatná okolnost. Těsně před začátkem soutěže z ní překvapivě odstoupil Havířov, a tak naše skupina bude jen devítičlenná. Já v ní vidím pět silných vyrovnaných týmů, Beskydy, Holubice, Drásov, Polanku a nás. Zbytek asi bude hrát o udržení, tedy béčko Beskyd, Hulín, Nový Jičín a Hlučín.

Proběhla letní příprava podle vašich představ? Co bylo jejím hlavním přínosem pro mužstvo?

Letní příprava začala letos o něco dříve než jindy. Začali jsme se scházet již začátkem června. Nejprve to bylo nabírání kondice převážně v posilovně, zhruba do poloviny července. Pak jsme přidali jedenkrát týdně antuku v Bučovicích, která vyvrcholila Memoriálem Ing. Vladimíra Spirita u nás 22. srpna. To byl také náš nejlepší přípravný turnaj, co se týká výkonu a výsledku. Porazili jsme tři extraligové týmy a obsadili celkově třetí místo.

Na turnaji se představily nové tváře. Je kádr už kompletní?

Zkoušeli jsme smečaře Radima Bulka a univerzála Filipa Hanáka. Oba přišli z Morávky. Momentálně chceme ještě kádr posílit na jednom postu a tím bude výčet našich změn kompletní.

Má nějaký vývoj vaše snaha reorganizovat první a druhou ligu?

Mám dojem, že po třech letech mého snažení není vůle ze strany svazu ani českých týmů z první ligy podobu soutěže měnit. Tak se obávám, že na dlouhá léta se žádné změny nedočkáme. Malou korekcí je letošní možnost postoupit do kvalifikace o první ligu z druhé či třetí příčky, pokud vítěz druhé ligy postup odmítne. Momentálně nevidím kromě Beskyd v naší skupině družstvo, které má ambici první ligu, tak jak nyní vypadá, hrát.

Český pohár1. kolo:
Sobota 19. září, startují přihlášená družstva a povinnou účast mají kluby extraligy
Skupina A: Domažlice, Dobřichovice, Slavia Plzeň, České Budějovice B (vítěz bude druhém kole hrát doma s extraligovým Aerem Odolena Voda)
Skupina B: Hradec Králové, Choceň, Turnov, Česká Třebová (Volejbal Ústí nad Labem)
Skupina C: Drásov, Bučovice, Tesla Brno (OAV Kladno)
Skupina D: Nový Jičín, Beskydy, VŠB Ostrava (Volejbal Brno).
2. kolo:
4. a 5. listopadu, pokračuje K.O. systémem