Trojboj v podobě dvou set metrů plavání, dvaceti kilometrů na kole a závěrečných pěti kilometrů běhu. Tuto porci sportovních výkonů budou muset zvládnout všichni, kteří v sobotu absolvují tradiční triatlonový závod Morkovské chlap. Startuje se v devět hodin v areálu koupaliště v Morkovicích.

Souboj je délkou uzpůsoben tak, aby ho mohla zvládnout většina příznivců sportu. „Náročnost závodu se od prvopočátku nemění. Je to lidový triatlon, takže chceme, aby byl pro širokou veřejnost,“ uvedl organizátor Tomáš Kocourek.

Záměr přilákat co největší startovní pole se organizátorům daří. V loňském roce skočilo do morkovického bazénu přes sto padesát závodníků a letos se očekává minimálně stejná účast. „Počet lidí se každým rokem zvětšuje. Myslím, že v sobotu to nebude jinak,“ věří Kocourek.

Mezi závodníky se každoročně objevují nadšenci z Vyškovska. A nevedou si špatně. Například Radoslav Kala si minulý rok vybojoval ve své kategorii druhou pozici. Za zmínku stojí i čtvrté místo vyškovské zástupkyně Mileny Hrozové.

Na závody jezdí i Josef Kunc. „Je to náš oblíbený den. Zúčastňuji se ho každý rok, sejdeme se tam jako parta kamarádů a stojí to za to,“ chválí závody.

Jmenovaní to nemají z hlediska soupeřů jednoduché. Na tuto oslavu léta se totiž pravidelně sjíždí pro zpestření i špička českého triatlonu v čele s reprezentantem Petrem Vavrouškem. „Máme tak velkou účast, protože každý chce závodit s nejlepšími. A pak je tu lákadlo pro skupinu lidí, kteří jdou do toho jako kolegové z práce či kamarádi a už dlouho dopředu se hecují, kdo bude lepší,“ objasnil pořadatel.

V ženské kategorii favoritka není, ale podle jeho slov to soutěžení na kvalitě neubírá, naopak. „Jezdí k nám závodnice, které dosahují výsledků lepších než mnozí muži,“ dodal.

„Není to až tak náročný boj. Je to šance dokázat si, že na to člověk má. Máme už klasickou klientelu, ale příležitost má kdokoli,“ uzavřel Kocourek.