Olympijský triatlon obsahuje tratě 1,5 plavání, 40 kilometrů jízdy na kole a 10 kilometrů běhu. Ve Španělsku se sešla mimořádně těžká konkurence a byl na pořadu i kratší sprinttriatlon. Hyláková ale nechtěla tříštit síly a zaměřila se jen na olympijské vzdálenosti.

Informace od závodnice zprostředkoval její běžecký trenér Zdeněk Smutný.

„Plavalo se bez neoprenu v teplém moři. Kolo se jelo v ulicích města, samý kruhový objezd, tak raději zvolila klasické silničářské kolo, aby na jemném písku nedošlo k pádu. Běh absolvovali také v přístavu, běžela se tam tři kola. Závod se Daně extrémně povedl i podle časů jednotlivých disciplín, včetně depa. Na plavání trochu ztratila, ale přesto vylezla z vody na šestém místě. Na kole dvě soupeřky dojela a vybíhala na trať na čtvrtém místě. Švýcarka před ní na třetím místě zaplavala o šest minut lépe, kolo měly stejné a na běhu na ni stáhla čtyři minuty. Depo měla Dana nejlepší, kolo jela na čtvrtém místě a běh časem na druhém místě za vítězkou,“ sdělil předseda AK Drnovice.

Závody provázelo vedro a vlhký, přímořský vzduch, ale podmínky byly pro všechny stejné. V kategorii startovalo jedenáct triatlonistek. Závod ovládla Britka Kertin Mogulloová před svojí krajankou Deborah Lloydovou a Švýcaskou Maximilianou Ittovou.

„S výsledkem a časem je Dana velmi spokojená. Byl to její poslední závod v letošní triatlonové sezóně, který se jel v krásném prostředí Valencie, a teď už bude nutné si po náročném létě odpočinout a pořádně zregenerovat, ať se pak může opět pustit do tvrdého tréninku na další závodní rok,“ dodal Smutný.