V přímém souboji s největším konkurentem dostali od brněnských Hornetů hned tři direkty ve vlastní přesilovce. „Neuvěřitelné. Na něco podobného si nevzpomínám. Když se něco takového stane, těžko to otáčet," zlobil se hrající šéf týmu Ladislav Dufek.

V rousínovské hale to byl opravdu hodně zvláštní zápas, pro sokoly výjimečně nešťastný. Brankář Kalous vytahoval míček ze sítě celkem pětkrát, kromě třech zmíněných trestuhodných okamžiků v početní převaze inkasoval i v oslabení. A aby toho nebylo málo, pátý zásah dostal od vlastního obránce Ladislava Koutňáka. „Když to tak shrneme, nasázeli jsme si to tam sami. Chyběla nám naše ladnost, viděl jsem na klucích svázanost. Asi to na ně dolehlo. Horní možná měla trochu více ze hry, ale jinak to bylo vyrovnané, jen jsme udělali o dost víc chyb a ne zrovna jen tak nějaké," litoval.

Vyrovnaný stav 2:2 po dvou třetinách se v té třetí zlomil definitivně pro Hornety na 5:3. „Nechci říkat, že to byl náš nejlepší zápas, bohužel se postupem času blížil spíš podprůměru. Za delší konec provazu tahali oni, a pokud jsme jim dali možnost potrestat naše zaváhání, dokonale toho využili. Zaslouženě vyhráli," uznal útočník Tomáš Dragan. O góly poražených se postarali dvakrát Dufek a jednou Spirit.

Nezbývalo tak, než se udržet ve hře výhrou proti Počenicím. A byla to dřina. „Po prvním hladkém vzájemném zápase jsme si mysleli, že to bude lehčí. Jenže zase se nás držela naše lehkovážná rozehra. Útok nás taky moc nepodržel, takže jsme se museli tahat o jediný gól. Naštěstí ten poslední byl náš," řekl Dragan.

Právě on zlomil dorážkou zblízka remízový stav dvě minuty před koncem. Byl to jeho druhý gól, do bučovického střeleckého konta přispěl i hattrickem Dufek a jednou Spirit s Kolajou. Alespoň jedním kanadským bodem se podílelo na úspěchu všech sedm bučovických hráčů v poli.

Co to všechno znamená? První dubnový víkend budou muset Bučovice v Rousínově vytěžit ze soubojů s Hattrickem Brno B a vysokoškoláky Skurut Hai Brno minimálně tři body. Za určitých okolností by mohli dvakrát prohrát, to by ale museli škobrtnout pět bodů ztrácející Hluk i o další bod zpět třetí Hornets. „Někdo z nich těch šest bodů udělá, my musíme šlapat a neohlížet se na ně. Už proto, že hrajeme v sobotu a oni až v neděli. Byl by to hazard. Budeme moc rádi, když nás zase podpoří i diváci, teď byli skvělí, moc jim děkujeme," oslovil na závěr fanoušky Dufek.

III. liga

FBC Hornets ZŠ Horní – FBC Sokol Bučovice 5:3 (1:2, 1:0, 3:1), Dufek 2, Spirit. SFK Kozel Počenice – Bučovice 6:7 (1:2, 4:3, 1:2), Dufek 3, Dragan 2, Kolaja.

Čelo tabulky:

1. Bučovice13 1 4 119:86 40
2. Hluk 11 2 5 127:86 35
3. Hornets 11 1 6 113:99 34

Poslední zápasy Bučovic:

Sobota 6.4., hala Rousínov

FBŠ Hattrick Brno B (10.00)VUT Skurut Hai Brno (14.30)