Kvalifikaci absolvovalo 33 závodníků, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. Ty běžely současně na dvou sektorech. Ve skupině A byli Mario Hajzler a další Čech Ladislav Sedláček, v sousedním sektoru bojoval Jan Krček. Všichni tři nejlepší čeští skokani zdolali 5,05 m, postupová radost díky lepšímu zápisu zůstala jen Hajzlerovi. Znamenalo to tedy jeho postup do finále.

MEJ v atletice
Jeruzalém
Skok o tyči – kvalifikace: 12. Mario Hajzler, 15. Jan Krček, 20. Ladislav Sedláček, všichni 5,05 m.
Finále: 1. Simone Bertelki (It.) 5.40 cm, 2. Valentin Imsand (Švýc.) 5,40, 3. Erdem Tilki (Tur.) 5,30, … 10. Mario Hajzler 4,95 m.

V něm se Mario celou dobu snažil výkony ještě vylepšit. Vypadalo to hodně nadějně a na třetí postupové výšce měl třetí, velmi nadějně vypadající pokus na 5,10 metru. Bohužel laťka se na stojanu neudržela. Znamenalo to tedy stop v soutěži a konečné desáté místo v pořadí nejlepších evropských juniorů. Mistrem Evropy se stal Ital Simone Bertelli výkonem 540 cm.

„Desáté místo na juniorském mistrovství Evropy je skvělý úspěch, rozhodně jsem to před závody nečekal. Moc jsem chtěl postoupit do finále, což se mi se štěstím podařilo. Právě ve finále jsem se už necítil tak dobře. Je škoda, že jsem nedokázal skočit o něco výše, nechybělo k tomu mnoho, ale celkově jsem s výsledkem spokojený. Spousta lidí mně fandila přes internet z domova, tak bych jim i tímto rád poděkoval za podporu,“ komentoval Mario Hajzler své vystoupení v Jeruzalémě.

V Izraeli se představilo 44 českých juniorských reprezentantů. Česká výprava byla velmi úspěšná. V medailové klasifikaci států obsadila třetí místo!