DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Bučovice mají dva florbalové týmy, hraješ v obou?
Ano. Před pár lety jsme spojili síly se Sokolem v jeden oddíl a máme áčko Sokol a béčko Sokol Dynamo. Bylo to hlavně proto, že spousta lidí skončila a nebyla dostatečná hráčská základna. Nyní si můžeme navzájem na každý turnaj půjčovat dva hráče a tak s A týmem jezdí hráči Dynama a naopak. Hrajeme tak zhruba třikrát do měsíce a to nám maximálně vyhovuje. Máme rádi velké nasazení. Pravidelně jezdí útočníci z obou týmů a mění se většinou jen brankář a obrany.

Váš florbalový oddíl funguje už několik let. Rozšiřuje se členská základna nebo bojujete s odlivem členů?
Členská základna je naší největší slabinou. Rok od roku je to horší a horší. Naštěstí zdravé jádro drží pohromadě a povedlo se zabudovat pár dorostenců. Každý rok někdo skončí a někdo nový přijde. Vzhledem k nezájmu mladých jsme zrušili dorosteneckou kategorii a budeme muset čekat na své odchovance pěknou řádku let. Momentálně máme totiž v oficiálních soutěžích kromě mužů přihlášené pouze mladší žáky. Hráčům ale nízký počet na lavičce při utkáních nevadí, ba naopak vyhovuje. Více si zahrajeme a nemusíme čekat, než se například protočí tři lajny. V tomhle jsme určitě hodně specifické týmy.

Sokol momentálně hraje třetí ligu mužů. Jsou v „áčkovém“ družstvu ambice dostat se do vyšší soutěže?
Jsme na druhém místě a tak je tohle téma na místě. Sice je do konce daleko, ale poslední roky končíme pravidelně na špici tabulky, a tak nějaký výrazný posun dolů nepředpokládáme. Stát se ale může cokoliv. V téhle otázce je mužstvo rozpolcené, kvalita je totiž o soutěž výše opravdu daleko větší. Po pár vydařených utkáních je nálada optimistická, po zbytečných ztrátách naopak padáme z hrušky dolů a přemýšlíme, jestli bychom to zkusili, nebo to nemá význam. Musely by každopádně přijít posily, což by ale neměl být vzhledem k prestiži soutěže takový problém. Kontakty s tahouny konkurenčních týmů máme většinou velice dobré.

Pojďme se teď bavit o obou družstvech dohromady. Jste v polovině sezony, jak si po doposud odehraných zápasech Bučovice stojí?
Jak již bylo řečeno, áčko je momentálně v třetí lize mužů druhé. Před námi jsou Židenice, s kterými jsme před Vánocemi prohráli, to je velká škoda. Uvidíme dál, kde jsou naše možnosti. Béčko se po posledním turnaji posunulo na průběžnou třetí příčku jihomoravské ligy mužů a hůře bychom určitě skončit nechtěli.

Panuje spokojenost s dosavadními výsledky nebo je co zlepšovat?
Tak zlepšovat je vždycky co, ideální to nebude asi nikdy. První tým je, i co se týče předvedené hry, určitě spokojenější než Dynamo. To má určitě na čem pracovat. Ale ani borci z áčka nejsou v plné formě. V době, kdy se nehrají fotbalové soutěže, se začnou hráči naplno věnovat pouze florbalu, a tak by výkony měly být časem jistě také mnohem lepší.

Jste tým a každý ve hře odvádí svou práci. Ale přeci jen, exceluje někdo nad ostatními svými herními výkony?
Ano, i takového hráče máme. Martin Houšť je jasnou jedničkou našeho týmu a my jsme rádi, že v létě odolal vábení extraligových Bulldogs Brno a zůstal s námi. Od začátku sezony potvrzuje, že je tahounem a přes soustavnou pozornost soupeřových obránců největším nebezpečím pro brankáře našich protivníků.

Koho považuješ za největšího soupeře a proč?
Ve třetí lize budou dle dosavadních výsledků největším soupeřem již zmiňované Židenice, posílené o několik bývalých hráčů Bulldogs Brno. Dále to bude právě „rezerva“ buldoků, Dubňany a podceňovat se nikdy nevyplácí Holešov. Sezona však ještě není ani v polovině, někdo může později překvapit. Dynamo v Jihomoravské lize budou zlobit Ratíškovice, Tišnov a možná nováček z Boskovic, který zatím předvádí dobré výkony.

Každopádně bychom byli rádi, kdyby se oba týmy umístily nejhůře do třetího místa a potvrdily tak své postavení vydobyté za poslední léta.

A co klubové plány a cíle do budoucna, které byste chtěli splnit?
Větší zájem mladých o tento nový sport, to je náš cíl číslo jedna. Mají k němu v Bučovicích a blízkém okolí solidní podmínky. Je to finančně málo náročné a dle mého názoru se jedná o sport budoucnosti. Nemůžeme konkurovat fotbalu, což je jasné , ale větší členská základna by nám do budoucna určitě udělala velkou radost. My srdcaři tady nebudeme napořád. Dále je to samozřejmě nová hala, která by nám umožnila pořádat turnaje doma. Dostat náš sport více do podvědomí lidí v Bučovicích a naše fanoušky do hlediště. Z hlediska sportovního pak udržet minimálně soutěže, ve kterých hrajeme.