Tak se zapíše do běžecké historie Vyškovska třináctý ročník Běhu kolem Uhřic. Mezi atlety známé Uhřické kolečko příjemně zaměstnalo organizátory i samotné aktéry závodu uplynulou sobotu. Výsledky se započítávají i do běžeckého seriálu Vyškovska, Slavkovska a Bučovicka Dlouhé míle 2011. Loňský triumf v hlavních kategoriích měli obhajovat Lenka Jiříčková a Tomáš Steiner. Ovšem první jmenovaná nestartovala, Steiner skončil pátý.

Organizační tým mohl být spokojený už před startem první skupiny přihlášených. Počasí tentokrát mělo i v půli ledna slitování. „Po stránce teploty ideální, třeba ve srovnání s loňskem úplně něco jiného. Trochu to byl kros, obtížnější, protože bylo blátivo, ale to je myslím lepší než zima,“ zmínil hlavní rozhodčí a pořadatel Petr Kotyza starší.

A na leden příjemná plusová hodnota na teploměru se odrazila i na počtu startujících. Celkem sto čtyřiapadesát. „To je skvělé, hlavně že přišlo obrovské množství dětí, po osmi až patnácti v každé kategorii, kterých jsme měli hodně. Hlavně batolata a předškoláci, tam se tolik malých závodníků neobjevuje často,“ radoval se Kotyza.

Největší pozornost samozřejmě poutal souboj dospělých. Hlavně mezi muži se na okruhu měřícím čtrnáct set deset metrů, který obkroužili čtyřikrát, odehrál velice zajímavý boj. Několikačlenná vedoucí skupina se držela poměrně dlouho pospolu, pak se začala ztenčovat až na dvojici Němeček z AHA Vyškov a Bětík z Opavy.

Povoláním učitel tělesné výchovy Jiří Němeček prodal své dlouholeté zkušenosti z distančních závodů a těsně před finišem se od svého největšího soupeře odpoutal. „Důležité bylo se držet v čelní skupince a to se povedlo. Sedlo mi to, ten trochu bahnitý terén a protivítr z polí mi nedělal nějaké zásadní problémy. Petr Bětík běžel výborně, myslel jsem, že to bude na finiš, ale sto metrů před cílem jsem to zkusil a vyšlo to,“ pověděl vítěz. Zvítězil o čtyři vteřiny v čase 19:02 minuty.

Ženy absolvovaly o jeden okruh méně a kralovala jim s velkým náskokem Kateřina Doubková také z AHA, když jí stopky naměřily 17:07 minuty. „Kateřina zabojovala opravdu velmi dobře, příjemným překvapením je i výkon veteránky Marie Hynštové. A pak chci vyzdvihnout Svaťu Kudličku, patřil do nejstarší veteránské kategorie, přitom skončil desátý v celkovém hodnocení mužů,“ chválil Kotyza.

Běh kolem Uhřic
Vítězové z Vyškovska
Muži: Jiří Němeček (AHA). Veteráni 3: Svatopluk Kudlička (LRS Vyškov). Ženy: Kateřina Doubková (Dino Sport Ivančice). Juniorky: Jan Bílek (UNI Brno – ASC Bučovice). Veteránky 2: Marie Hynštová (AHA). Dorostenci: Jan Burian (AHA). Starší žákyně: Pavlína Poláčková (AHA). Mladší žákyně: Karolína Strnadová (AHA). Mladší žáci: Jan Osolsobě (AHA). Přípravka dívky: 1. Anoda Filali (AHA). Nejmladší žactvo: Jiří Derka (ASC Bučovice). Předškoláci hoši: Lukáš Svoboda (AHA). Batolata: Filip Vychroň (NC Vyškov). Běh pro zdraví: Adama Šembera (Uhřice).