V Brně skončil posledním devátým dílem Brněnský běžecký pohár. V takzvaném Černohorském soudku své kategorii mužů veteránů dominoval Pavel Horák. Za zmínku jistě stojí postavení borců z Bučovic mezi muži, pátý doběhl Aleš Palko, sedmý Lukáš Soural. Zářivý zápis do své sportovní kariéry učinila mladší žákyně Pavlína Poláčková, když sobotní klání vyhrála a pojistila si tak i celkové vítězství v letošním brněnském poháru.

Další víkendovou akcí byl desetikilometrový silniční závod Velká Morava v Mikulčicích. Na něm si vytvořila osobní rekord absolutně třetí nejrychlejší žena Kateřina Doubková. Sklonit se přitom musela před další vyškovskou běžeckou hvězdou Irenou Petříkovou, která vyhrála s luxusním náskokem více než tři čtvtě minuty. „Daří se jí, mimo jiné i ona se chystá na blížící se české mistrovství v půlmaratonu. Formu má, tak ať vydží,“ uvedl vedoucí klubu AHA Vyškov Jiří Hajzler. Sedmým mužem výsledkové listiny se stal Jiří Kouřil, startující pod hlavičkou RS ASC Bučovice.

Naplno se běželo i v Hranicích na Moravě a tam posbírali Vyškovští mnoho vavřínů. Mezi mílařkami dokončila třetí Iveta Hynštová, která absolvovala i dvacetikilometrový závod a v něm doběhla absolutně třetí. Nejlepší ze všech pak byla Jiřina Kociánová a čtvrtá příčka patří Marii Hynštové. Oslnili i žáčci AHA, když Eliáš Urban a Jan Osolsobě obsadili první místa, Karolína Strnadová si zasloužila druhou příčku.