Byla kolem toho velká sláva, přijel i první místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Dalibor Kučera, pásku spolu s ním přestřihla starostka města Šárka Šilerová. Bylo sympatické, že při tom nepadala velikášká slova a v den „narození“ se tu především střílely góly. Ještě dříve, než přišly na řadu ony zmíněné nůžky, začal turnaj přípravek za účasti dvou výběrů Zbrojovky Brno, Vyškova, Slavkova a domácího FC.

V něm první dvě místa obsadili favorizovaní Brňané, domácí skončili hned za nimi, ale výsledky vůbec nejsou podstatné. Kluci se tady pořádně vyřádili a už se těší na další zápasy i tréninky.

Jako první nový umělý trávník pokřtili domácí žáčci Tomáš Židlík, Albert Budík, Ondřej Diviš, Pavel Marek, Jan Kohoutek, Nela Krejčířová, David Macháň, David Šlampa, Patrik Almáš, Josef Marek, Jan Šlampa, René Bikár a Michal Fenyk.

Hřiště o rozměrech 20×40 má certifikát UEFA a vzniklo díky sdružení finančních prostředků z města a státu. Bučovice poskytly 750 000 korun, ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přes fotbalové ústředí jeden a půl milionu. „Každým rokem otevíráme minimálně jedno takové hřiště. Výrazně se tím zlepšují podmínky pro přípravu, zejména v době, kdy ž už se moc nedá vybíhat na trávníky,“ zdůraznil druhý muž z vedení českého fotbalu Dalibor Kučera.

Nové bučovické hřišťátko bude spravovat ZŠ 710 a určitě nebude mít nouzi o „zákazníky“. „Trénovat tu budou všechna naše družstva až po dospělé, dopoledne je bude využívat škola a Dům dětí a mládeže a také zájmové kroužky. Teď se chystá harmonogram vytížení. Jednoduše řečeno, pokud bude denní světlo, vždy tu někdo bude sportovat. A chtěli bychom brzy vybudovat i umělé osvětlení, na které nyní sháníme finanční prostředky,“ řekl předseda FC Bučovice Radek Sokola.