Tímto soubojem Bučovičtí potvrdili velmi vydařený úvod sezony. V něm byli v konkurenci sedmi extraligových týmů třetí na domácím Spiritově memoriálu, pak vyhráli turnaj v Holubicích i turnajové první kolo Českého poháru a úspěšně rozehráli druhou ligu.

„Přes porážku s ČZU musím být spokojený. Udělali jsme nad očekávání dobré výsledky proti těžkým soupeřům. Přitom jsme zabudovávali do mužstva nové a mladé hráče. V sobotu hostíme ve druhé lize Napajedla a doufám, že úspěšně zakončíme dvouměsíční první blok sezony. Pak bude krátká přestávka a druhý blok skončí desátého prosince a chci věřit, že se udržíme na prvním místě tabulky,“ shrnul první sezonní blok trenér sokolů Zbyněk Čížek.

V samotném utkání s extraligovými Pražany se první krok po zcela vyrovnaném průběhu lépe v koncovce podařil domácím, po změně stran hosté srovnali, když sokolům utekli šňůrou sedmi bodů. Třetí sada kopírovala úvodní. Do koncovky šli opět lépe Bučovičtí, ale za stavu 22:20 netrefil Radim Bulko kurt soupeře.

Tříbodové vedení by dávalo velkou šanci na zisk celé sady. Hosté se uklidnili a vyrovnali, přesto si domácí ještě vybojovali setbol. Ten ale nevyužili opět vlastní chybou. „To byl klíčový moment celého utkání. Set jsme ztratili, ve čtvrtém setu jsme nezachytili nástup soupeře, a pak už to vypadalo na naši rezignaci,“ posteskl si trenér sokolů Zbyněk Čížek.

Extraligoví hosté v celém zápase těžili z výborného podaní a ve čtvrté sadě servisem domácí doslova rozstříleli. Moderátor zápasu, bývalý výborný brněnský hráč a trenér Miloš Kosík napočítal celkem sedmnáct pražských bodů přímo z podání, devět v posledním setu. „Na podání se v závěru dařilo zejména Demarovi, ale už ve druhém setu dal pět es i Kuboš. Škoda toho třetího setu, po kterém se domácí položili,“ sdělil uznávaný volejbalový odborník.

Až na zraněného blokaře Krajčoviče přivezli hosté kompletní extraligovou sestavu a jejich trenér Miroslav Malán vůbec nezastíral, že si po zápase hodně oddechl. „Bučovice minimálně dva sety hrály velmi dobře a nevím, jak by to dopadlo, kdyby vyhrály třetí set.

My jsme až ve čtvrtém setu hráli jsme to, co jsme chtěli hrát od začátku. Tedy rychle si vytvořit nějaký náskok, ale v prvních třech sadách se nám to nedařilo. Domácí potvrdili, že mají kvalitní mužstvo, a proto to bylo to moc pěkné utkání ve výborné atmosféře,“ chválil trenér hostů Miroslav Malán.

„Já si horší set, než čtvrtý s Pražany nepamatuju. Určitě to bylo v kvalitě soupeře, ale především jsme to v hlavách vypustili po zbabrané koncovce třetího setu. Před tím jsme určitě hráli výborný volejbal, jako už dlouho ne. Proto musím kluky pochválit, a taky vynikající diváky,“ zdůraznil Čížek.

Výkony jeho svěřenců samy nabízejí otázku na celosezonní, případně postupové cíle mužstva, které je zvyklé druhou ligu vyhrávat. „Teď pro nás není podstatné, jestli soutěž vyhrajeme a jestli bychom postupovali nebo ne. Soustředíme se na vlastní výkony a dáváme šanci mladým hráčům. Výborně se třeba uvedl devatenáctiletý univerzál Pavlovský, který ještě hraje juniorskou extraligu v Brně. Kvalitní výkony předvedl dvacetiletý Neubauer. To vše se zkušeností, kterou tady máme. Nad první ligou opravdu nepřemýšlíme, hlavně se chceme volejbalem bavit,“ jen naznačil trenér sokolů.

Český pohár – 2. kolo:

Sokol Bučovice – ČZU Praha 1:3

Sety: 25:23, 18:23, 23:25, 6:25
Bučovice: Přikryl, Jelínek, Pavlovský, Bulko, Zajíček, Šimko, Neubauer, Duda, Mlčúch, Kromus, Dítě, Bence. Trenér: Zbyněk Čížek
ČZU: Svoboda, Tobíšek, Kuliha, Kuboš, Šulc, Pavelka, Démar, Kočka, Partočka, Horák, Kop, Kovařík. Trenér: Miroslav Malán