Do zápasu se zapojilo všech osm hráčů, kteří se v letošním roce o postup zasloužili. Utkání zahájila dvojice Josef Touš a Radim Čuřík. Oba hráči vedli po třech drahách 3:0 a až po poslední výměně dovolili soupeřům z výrazného náskoku něco umazat. Celkový nához domácích činil 563 resp. 548 poražených kuželek. Po první třetině vedl Vyškov 2:0 o 79 kuželek.

Do druhé dvojice nastoupili Tomáš Procházka a Pavel Vymazal. Procházka se po průměrném rozjezdu (135) rozehrál a po skvělých drahách 157, 162 a 148. Nedal soupeři nejmenší šanci a jasně zvítězil 4:0 na body o 86 kuželek, když dosáhl nejlepšího výkonu dne 602. Vymazalovi se dařilo méně a po prvních třiceti hodech se nechal vystřídat Jiřím Trávníčkem. Ten po velmi pěkných drahách nejlepšího z hostujících hráčů Davida Hendrycha výsledem k výhře nedotáhl. S konečným výkonem 569 prohrál o 16 kuželek, což při remíze 2:2 na dráhy znamenalo první bod pro hosty (3:1, +149 kuželek).

V závěru nastoupil Eduard Varga a po výborné šedesátce (304), nechal odehrát zbytek utkání Petra Pevného. S celkovým náhozem 582 opět navýšili náskok domácích. Na vedlejších drahách se zápasem protrápil poslední hráč domácích Luděk Rychlovský (523), čehož využil hostující hráč Kostka k druhému bodu pro Chvalíkovice.

Velmi vydařenou sezonu vyškovského klubu potvrdily ženy druhým místem ve druhé lize. B družstvo mužů si jako třetí tým jihomoravské divize zahraje baráž o třetí ligu a „céčko“ si suveréním vítězstvím v krajském přeboru vybojovalo právo postupu do divize.