Nohejbalová extraliga dospěla do své vrcholné fáze. Rozjela se totiž střetnutí o konečné umístění. První kvarteto základní části bojuje o český titul, další čtyři účastníci pak o možnost vyhnout se nepříjemné baráži proti vítězi první ligy. Vyškovská parta se řadí mezi druhou skupinu, když jako poslední z tabulky narazila na páté v pořadí, silné Pražany z Čakovic. V duelu hraném na dvě vítězství patří první dílčí úspěch favoritovi, i když o výprasku nemůže být ani řeč.

Orli vyrazili v sobotu brzy ráno směr Praha s trochu rozporuplnými pocity. Je nad slunce jasnější, že jejich papírové šance na vítězství nejsou velké, ale poraženecká nálada v týmu nevládla. „Vzdávat se předem nemá smysl, věřili jsme, že když se povedou koncovky setů a budeme mít štěstí, Čakovice potrápíme i s naší oslabenou sestavou,“ konstatoval kapitán Jan Kaděra.

Zpočátku se ale hosté museli cítit jako ve zlém snu. Po prvních třech sestavách totiž měl průběžný stav hrozivou podobu 3:0 pro domácí. Nejprve si jeden z nejlepších párů republiky, bratři Suší, poradili s dvojicí Ondřej Šišma, Milan Kaděra, pak se Jan Kaděra s Martinem Müllerem drželi do neúspěšného třetího setu a prohráli o jediný míč. Čakovice se následně doslova přehnaly přes méně zkušené vyškovské trio ve dvou dějstvích a náskok byl na světě.

Na hosty by si v té chvíli nevsadil absolutně nikdo, ale přišlo pokropení živou vodou v podobě vyrovnaného utkání a skvělým třetím setem 10:8 trojice Jan Kaděra, Martin Müller a Luboš Gryc. „To nás nakoplo, zlomili jsme smůlu a s vědomím, že nás čeká naše silná dvojka a singl,“ popsal prvně jmenovaný. A také, že ano. Petr Müller s Lubošem Grycem ve dvou sadách přidali druhý bod a do nového začátku poslal souboj Čakovic s Vyškovem kapitán, když včas odhalil herní systém domácího Šimečka a v druhém a třetím setu kraloval.

O všem podstatném tak mělo rozhodnout další klání trojic, v němž si hosté Jan Kaděra, Luboš Gryc a Martin Müller věřili. Paradoxně v té nejdůležitější chvíli na ně dolehla krize a po dvou sadách se Čakovičtí opět dostali do vedení. To si pak už nedali suverénním výkonem v posledních trojicích vzít a pečetili na 5:3. „Sedmý zápas byl pro nás osudný. Odešel nám útok, naše hra postrádala přesnost a pořád jsme lovili balón někde u zadní čáry. Je to fakt škoda,“ litoval vyškovský kapitán. Přesto vystoupení Orlů na horké čakovické půdě ukázalo, že o víkendu v domácím prostředí nemusí ještě série skončit. „Zkusíme trochu zamíchat nasazení sestav, o beznaději se mluvit vůbec nedá. Soupeř odehrál svůj horší průměr a pokud u nás nebude excelovat, pak je k poražení,“ uzavřel Jan Kaděra.