Dopolední utkání v bučovické sportovní hale se jasně neslo v režii domácího celku. Druhý tým tabulky, který přijel z Palkovic, se výrazněji neprosazoval a na hru Bučovických nedokázal najít účinný lék. V prvním setu uhráli osmnáct, ve dvou následujících po sedmnácti bodech. „Úvodní utkání jsme s přehledem vyhráli tři nula. Myslím, že dneska už bylo vidět, že utkání bylo uvolněné. Od začátku v rozcvičení jsme přistupovali s kompletní sestavou, s tím, že ukážeme, že jsme v soutěži byli suverénně nejlepší. Ráno jsme soupeře přehráli ve všech směrech, přihrávali, útočili a podávali jsme lépe. Hosté částečně už neměli motivaci se tady poprat o lepší výsledek,“ zhodnotil dopolední utkání trenér vítězného týmu Zbyněk Čížek.

Odpolední odvetu však dokázali po urputném a vyrovnaném souboji proměnit ve svůj prospěch Palkovičtí. Ve druhé a posledních dvou závěrečných sadách byli úspěšnější a na konto si tak nakonec připsali také jednu výhru. Bodové skóre bylo po většinu utkání silně vyrovnané, obě družstva se pravidelně střídala v jednobodovém náskoku. Diváci, kteří přišli oba týmy povzbudit, mohli vidět pěkné herní akce zakončené ostrými smeči či výbornými bloky, hráči zpracovávali míče, které se zdály být ztracené. „Odpoledne jsme hráli na jiných postech, ale přesto jsme chtěli vyhrát. Ve čtvrtém setu byla škoda, že jsme nedokázali ubránit Hanáka, který byl ze strany hostů nejlepší hráč. Tiebreak už byl o štěstí, dobře jsme ho rozehráli, pak jsme udělali v útoku pár nevynucených chyb. Hosté si to lépe sehráli a zaslouženě vyhráli,“ okomentoval poslední zápas Čížek.

Poslední dvojutkání absolvovaly také Holubice. U soupeřů z Hošťálkové se popraly o poslední body do tabulky. V prvním utkání dokázaly proměnit ve svůj prospěch všechny tři sety, o jejichž výsledku se rozhodovalo v koncovkách. V odvetě už si to však Hošťálková nenechala rozhodně líbit a oplatila hostům stejnou mincí, kdy je naopak ve všech setech zdolala s přehledem několikabodovým náskokem. „Nastoupil jsem až do druhého utkání, ve kterém jsme tři nula prohráli. Naše sestava už byla různě proházená, hrálo hodně hráčů z béčka. Nicméně v soutěži zůstáváme i do další sezony,“ informoval o posledním holubickém duelu jeden z hráčů Radoslav Mikula.

Holubice se chtějí v příští sezoně v soutěži posunout o nějaká ta místa dopředu, Bučovice se baráže do vyšší soutěže nezúčastní, v následujícím ročníku soutěže chtějí vykročit stejně úspěšným směrem jako letos.

2–M–C
výsledek utkání

Bučovice x Palkovice
3:0 (18,17,17)
2:3 (20,-15,22,-23,-12)
Hošťálková x Holubice
0:3 (-22,-25,-24), 3:0 (18,16,20)