Velmi aktivní partou lidí jsou mladí vyškovští biatlonisté. Kromě svého sportu číslo jedna, tedy letní odrůdy spojení rychlého běhu a přesné střelby, využívají i atletických akcí, zejména oblíbené desetidílné akce s názvem Brněnský běžecký pohár. Ten zpestřuje zájemcům zimní období od poloviny listopadu až do konce března.

„Bereme to jako výborné doplnění naší tréninkové přípravy. Letos jsme poprvé v naší historii zkusili i zimní biatlon, ale i tak jsme pohár vynechat rozhodně nechtěli. I když kvůli termínovým komplikacím jsme se na všechny závody bohužel nedostali,“ uvedl vedoucí a trenér klubu Vladimír Haumer. A právě poslední pohárová část, uskutečněná jako Černohorský soudek, se odehrála na přehradě Rakovec minulou sobotu.

Hned na úvod výčtu úspěchů je potřeba uvést, že vyškovští mladíci si nevedli špatně. Kategorie, na níž se tak jako obvykle i tentokrát upíraly největší naděje, byla mladší žáci. V ní se při každém svém startu pohybují na nejvyšších příčkách Jan Burian a Jan Haumer.

Ani v sobotu ze svého umístění neslevili, když obsadili druhou, respektive sedmou příčku. Burian přitom zaostal na pětikilometrové trati za vítězným Kubíkem z Brna o pouhých šest sekund. „Od Buriana se to v tom dobrém smyslu slova už dá čekat, podává výborné výkony. Do karet mu hraje i to, že patří ve své kategorii k nejstarším. A můj syn, ten také příjemně překvapil, zvládl to výborně,“ pochválil svěřence kouč.

Vyškovský biatlonový klub se ukázal v dobrém světle i v ostatních kategoriích. Mezi přípravkou doběhl třetí Matěj Haumer a již jmenovaný trenér oddílu Vladimír Haumer obsadil v hlavním desetikilometrovém závodě šestadevadesáté místo. „Šel jsem taky do boje. Bral jsem to jako výzvu, abych dětem ukázal, že když je trénuji, taky umím závodit,“ přiznal.
A jak nakonec dopadli biatlonisté Vyškova v Brněnském běžeckém poháru 2007/2008 celkově? Až těsně pod vrchol výsledkové listiny se dostal mezi mladšími žáky Burian a patří mu tak druhá pozice. Jan Haumer se propracoval na konečné sedmé místo.

Ostatní už mezi elitou nefigurují, i když bratři Jan a Pavel Vařekovi, Lukáš Šmerda, Patrik Mahr, Matěj Haumer se rozhodně ve výsledkové listině neztratili. „Účast na těchto typech akcí se nám opravdu osvědčuje, je to velký přínos a určitě v tom budeme chtít pokračovat i příští roky. Navíc kluci letos dosáhli i na dobré výsledky, jsem nadmíru spokojen,“ uzavřel trenér.

Ke kompletnímu výčtu Brněnského poháru z hlediska zanechání stopy běžců z Vyškovska je potřeba dodat i další vyslance okresu. Klub AHA Vyškov měl jistě radost z celkového osmého místa Pavla Horáka staršího mezi muži a výkonů páté mladší žákyně Pavlíny Poláčkové. Do první desítky nakoukli i členové dvojklubu UNI Brno-ASC Bučovice. Mezi staršími žáky je třetí Milan Sojka, čtvrtý Tomáš Tomec, osmý Michal Novák a v hlavní kategorii mužů skončil pátý Tomáš Ondráček a sedmý Lukáš Soural.