Domácí tým je v tabulce druhý a je favoritem, ale čtvrtí Brňané teoreticky mohou Vyškovany předstihnout. Pokud by vysoko vyhráli. „Úvod extraligy jsme měli skvostný, ale přišla zranění a bez většinou klíčových hráčů nám to ve hře trochu skřípe. Ale musíme se s tím vyrovnat. V týmu panuje po dobrých výsledcích pohoda, v derby budeme bojovat a určitě nejsme bez šancí," sdělil trenér Dragonu Otto Scheiner.

Ve Vyškově by měl postrádat tři hráče druhé řady Buryánka, Richtra a Javora, otazník visí nad stratem útočníka Buriana.

Také domácí trenérské duo Pavel Pala – Martin Hudák bojuje od počátku sezony se zraněními. Pro derby by měli mít k dispozici stejné hráče jako v minulém utkání. „Ve zdravotním stavu kádru se od zápasu v Ostravě nic nezměnilo, ale my jsme tam prohráli, takže nějaké změny v základní sestavě zřejmě uděláme," jen naznačil Hudák.

Pro oba tábory je souboj velice prestižním. „Všichni se navzájem velice dobře známe. Bude to nekompromisní boj, v němž si nic nedarujeme. Ale po posledním hvizdu rozhodčího budeme zase velikými kamarády," vystihl očekávanou atmosféru derby brněnský kouč Scheiner.

Příští týden má extraliga přestávku. Na pořadu je finále Poháru ČSRU. V něm se v sobotu 4. října od 13.00 hodin Vyškovští utkají v Praze se Spartou na jejím hřišti.

Extraliga

JIMI RC Vyškov – RC Dragon Brno

Sobota 27. září, 15.00, areál Jana Navrátila, Purkyňova ulice.

Tabulka – viz čtvrteční Vyškovské noviny, strana 12

Výsledky v minulé sezoně:

Vyškov – Dragon 37:5

Dragon – Vyškov 21:28