Pátý ročník drnovické Velké ceny je vypsán pro hráče do úrovně divize. Předběžně přihlášení jsou borci z patnácti okresů celé republiky. Loňské vítězství bude obhajovat bývalý drnovický hráč Zdeněk Daněk mladší. „Ale nebude to mít jednoduché. Ve skvělé formě je náš současný nejlepší hráč Radek Sedláček a bez šancí nejsou ani ostatní členové našeho A družstva, které se letos probojovalo do krajské soutěže, Kalousek, Trávníček, Beneš," naznačil ambice domácích hráčů předseda pořádajícího oddílu Antonín Srna. Turnaj začne o půl deváté ráno.

Historickou událostí pro drnovickou sokolovnu, ale samozřejmě především členy oddílu, bude nedělní první česká kvalifikace světového šampionátu v ping-pongu. Rozdíl od stolního tenisu vysvětluje opět Srna. „Způsob počítání je ping-pongu trochu jiný. Ale hlavně se hraje se speciálními raketami dodanými organizací WCPP. Všichni startují se stejnými pálkami, kvalifikace tedy potírá materiální rozdíly hráčů, poměří se síly při rovnocenných podmínkách," zdůraznil předseda oddílu.

Podle jeho informací jsou již přihlášeni čeští extraligoví hráči stolního tenisu Antonín Gavlas, František Kanta či David Štěpánek a další borci z předních českých klubů. Utkají se o letenky na mistrovství světa v Londýně. Zápasy začnou v devět hodin ráno.