Domácí tým ale k umístění na stupních vítězů nebyl daleko i při zmíněném testování vytipovaných posil. Semifinále i zápas o třetí místo prohrál ve volejbalu nejtěsnějším možným poměrem 1:2 při dvoubodovém rozdílu v rozhodujícím tiebreaku. Koneckonců, tak skončila všechna utkání play off nejlepší čtveřice. Holubičtí takto v semifinále podlehli druhému ligovému zástupci Vyškovska Sokolu Bučovice a v zápase o konečné umístění i Drásovu. Bučovičtí stejným poměrem získali zlato po finálovém boji s TES Brno.

Mladí obstáli

„Nastoupil ještě náš nejlepší hráč Pavel Kolář, ale už se jen loučil, už je dohodnutý s extraligovým Zlínem a odehrál jen tři zápasy. S ním bychom asi medailové umístění uhráli. Ale pro nás je cenné i to, že jsme v těžkých zápasech vyzkoušeli trojici mladíků Chmelař, Hruška a Marek Matuška. První dva jsou z Brna a Matuška z naší juniorky. Postupně budeme zkoušet i další své juniory a vytipované posily a z nich určitě někdo do áčka zařazený bude, protože nám odejde pět hráčů," upřesnil hodnocení Šmerda.

Do turnaje nastoupilo rekordních čtrnáct mužstev, které pořadatelé rozdělili do dvou výkonnostních skupin. V desetičlenném silnějším oddělení se kromě už zmíněných semifinalistů přestavily další ligové celky Volejbal Brno B a Šlapanice. Hrálo se ve dvou pětičlenných skupinách s postupem dvou nejlepších do semifinále. Z Vyškovska startovaly ještě Volejbal Vyškov a Sokol Dědice, kteří rozhodně nezklamali. Dědice byly velmi milým překvapením. Porazily tým Brna-Komárova a dokonce i Brno B a skončily třetí hned za postupujícími Bučovicemi a Drásovem. Vyškovští s jedním vítězstvím nad Tišnovem skončili ve své skupině čtvrtí, přičemž s ligovými Holubicemi a Šlapanicemi prohráli těsně 1:2.

Vítězné Bučovice si premiérového primátu na holubických kurtech hodně považují. „Turnaj měl vynikající úroveň a některá utkání, nejvíc asi naše semifinále s Holubicemi, měla parametry mistrovských zápasů," kvitoval trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Taktovku měl Dubš

Bučovicím se vyplatilo, že přijeli s nejširším kádrem. Čížek přivezl jedenáct hráčů, kteří se prostřídali a v závěru mělo jeho mužstvo viditelně nejvíc sil. Na některých hráčích ostatních týmů byla v závěru znát únava.

„Já si hodně cením i výher nad Drásovem a béčkem Brna, což byl v podstatě mix B týmu s juniorkou, a musím přiznat, že ve finálovém tiebreaku jsme měli i trochu štěstíčka. TES byl opravdu silný v čele s vynikajícím extraligistou Vlado Kantonou. I my jsme zkoušeli nové hráče. Ze starších přijel jen Dubš a s Vyhnáčkem pCotvrdili vysokou úroveň. Potěšily mě nadějné výkony nových smečařů Petra Nezdařila a Petra Doubravského a po zranění mám radost i z lepšící se formy libera Michala Mikuly," řekl spokojený Čížek.

Volejbalu si do sytosti užila i čtveřice týmů ve slabší skupině. Hrála systémem každý s každým, vždy na tři sety. Z vítězství se radovali junioři Drásova.

Holubice 2012

Skupina A

Semifinále: Holubice – Bučovice 1:2, Drásov – TES Brno 1:2.

O 3. místo: Holubice – Drásov 1:2.

Finále: Bučovice – TES Brno 2:1.

Skupina B

Pořadí: 1. junioři Drásova, 2. Holubice B, 3. Drásov B, 4. Slavkov u Brna