Dvě kategorie

Na palubovce jedovnické sportovní haly se utkalo rekordních čtyřicet týmů. „Přijela kvalitní futsalová družstva z Brna, Vyškova, Bučovic, Tišnova a dalších měst a obcí, která hrají i ligové soutěže. Počtem přihlášených týmů se turnaj řadí mezi největší futsalové akce tohoto druhu v republice,“ řekl Michal Letzel, šéf pořádajícího oddílu Žabinští vlci Brno.

Kotvrdovice si z Jedovnic odvezly pohár za vítězství v turnaji hráčů nad pětatřicet let. Ve finále porazily Spartu Brno. Ale až v penaltové loterii, když v normální hrací době skončil zápas 1:1. Třetí místo obsadili Old boys Amor Vyškov po výhře nad FK Drnovice 5:2.

V hlavním turnaji si základními skupinami proklestilo cestu do čtvrtfinále osm nejlepších týmů. A ve vyřazovacích bojích nebyla nouze o překvapení. Obhájci loňského prvenství, FC Krásensko nestačili na Lazor-Domus Vyškov a prohráli 2:3. „Byl to velmi dramatický zápas. Vítěznou branku vstřelil Vyškov v poslední vteřině utkání,“ poznamenal Letzel.

Vyškovský divizní nováček už ve skupině vyhrál všechna utkání. Družstvo Pozdní sběr porazil brankou Miklošky 1:0, tým s číselným názvem 1904 pak 3:0 (Mikloška 2, Mrnuštík) a Karlsberg, což byl v podstatě výběr Helasu Brno, 4:3 (Mikloška 2, Růžička, Gottvald).

„Vítězství ve skupině bylo o to cennější, že jsme neměli naše opory v brance, a tak jsem se tam s hodně smíšenými pocity postavil sám. Všichni to správně pochopili, že na mě nesmí projít ani jedna střela, a tak obrana i útok makaly dozadu naplno a já jsem moc práce neměl,“ pochválil své svěřence trenér Josef Lička starší.

Druhý hrací den už byl ve vyškovské brance specialista. Martin Vymazal. I s jeho pomocí dokráčel Lazor-Domus až do finále, v němž ale nestačil na rovněž divizní Senior Club Brno, který vyškovský tým rozstřílel 5:1. „I když bylo finále jednoznačnou záležitostí, myslím, že všichni odcházeli spokojení. Turnaj nabídl kvalitní zápasy,“ chválil úroveň zápasů Letzel.

I charita

„Nechtěli jsme, aby se opakoval loňský rok, kdy jsme byli vyřazeni už v prvním kole. Nakonec se nám povedlo probojovat se až do finále. I když v něm jsme se Seniorem hladce prohráli a před tím někdy postoupili i se štěstím, byl to z naší strany velmi povedený turnaj. Štěstíčko ke sportu patří,“ dodal kouč Lička tentokrát již jen z pozice trenéra.

Pořadatelé, hráči i diváci na turnaji také přispěli na dobrou věc. „Vybrali jsme více než pět tisíc korun na podporu a nákladné léčení chlapce, který trpí dětskou mozkovou obrnou,“ uzavřel Michal Letzel.

Turnaj Žabinských vlků
Nad 35 let – finále: Kotvrdovice – Sparta Brno 1:1, pk. 3:2. O 3.místo: Old boys Amor Vyškov – FK Drnovice 5:2
Hlavní turnaj – čtvrtfinále: Lazor-Domus – Krásensko 3:2, N. Lískovec – Retro Brno 0:1, Senior Brno – Amor Vyškov 4:0, Slavoj – Agromeli 2:2, pk.2:3. Semifinále: Lazor – Retro 2:2, pk. 4:3, Senior – Agromeli 3:2. O 3.místo: Agromeli – Retro 2:3. Finále: Senior – Lazor 5:1.
Lazor: J. Lička st., Vymazal – M. Lička, Dorko, F. Novotný, Mikloška, Růžička, Gottvald, Mrnuštík.