Zápas měl mimořádný náboj. Aby udržely šanci na postup do play-off, potřebovaly oba týmy vyhrát, přičemž výhra Amoru by domácí z této hry už definitivně vyloučila. Jeseník se ale na zápas připravil výborně.

„Minulé utkání před Vánoci jsme nezvládli výsledkově, ale herně to z naší strany nebylo špatné jen jsme neměli potřebné štěstí v zakončení. Věřím, že doma ukážeme fanouškům, že futsal hrát umíme a uděláme jim radost jak výsledkově, tak i herně,“ prokoval vedoucí mužstva Karel Bajza. Naproti tomu Štrublík zase musel sestavu látat. Nemohl použít ani jednoho z trojice brankářů Josef Buriánek, Marek Vrba, David Flajzar a k dlouhodobě absentujícím hráčům do pole se přidali Lukáš Obruča, Petr Němec a Milan Machálek.

II. liga - východ:
AC Gamaspol Jeseník – SK Amor Kloboučky Vyškov 10:5
Poločas: 3:1. Branky: 7., 30. a 40. (10 m kop) Mráz, 7. Žák, 18., 21. a 31. Vavrač, 25. a 37. Plhák, 28. Marcinov – 17. a 25. Nový, 31. Mikeš, 32. Procházka, 35. Pešta. Rozhodčí: Kabeláč, Soukupová. ŽK: Marcinov – Mikeš, Rus. Diváků: 200.
Vyškov: Tesáček – Ševčík, Procházka, Nový, Žďánský, Mikeš, Tichý, Pešta. Trenér: Vladimír Štrublík.
8. Atraps Brno   13 0 2 11 32:84 2
Program posledního kola – vše pátek 20. 1. (20.00): Amor Kloboučky Vyškov – Atraps Brno (SH ZŠ Vyškov-Purkyňova), Havlíčkův Brod – Jeseník, Baník Ostrava – Helas Brno B, Žabinští Vlci Brno – Tango Hodonín.

Po vyrovnaném začátku domácí tým uklidnily poměrně rychlé branky v rozmezí padesáti vteřin sedmé minuty. Po sólu z vlastní půle skóroval Jiří Mráz a pak po kombinaci Michal Žák. V 17. minutě se sice z úhlu po zemi trefil Ondřej Nový na 2:1, ale za minutu a půl vrátil klid do domácích šiků jejich kanonýr Jan Vavrač střelou pod břevno. Už v 18. vteřině druhé půle zvýšili domácí na rozdíl čtyř gólů a rychle také reagovali na Nového snížení. Následné dění pak už bylo více méně jen otázkou výše skóre. Oslabení hosté se sice snažili, ale kvalita byla tentokrát na straně Gamaspolu. Tečku za výsledkem udělal v poslední vteřině Mráz proměněním desetimetrového kopu.

Bohužel proti Amoru se postavil i výsledek brněnského derby Helas B – Žabinští Vlci, které v Modřicích překvapivě doposud suverénní lídr soutěže prohrál s rezervou Helasu 1:3. Vyškované tak musí poslední utkání základní části s Atrapsem Brno vyhrát a věřit, že Baník Ostrava nenapodobí vlky ze Žabovřesk a s rezervou Helasu neprohraje.