Jak tedy ten rok pro vás vypadal ze sportovního hlediska?

S tréninkem jsem sice začal už v březnu, ale nechtěl jsem nic riskovat, a proto jsem se vůbec žádných závodů nezúčastnil. Postupně jsem si přidával a teď už jsem úplně zpět a připravuju se na letošní jaro. Doufám, že naladím formu, prvním závodem bude mistrovství Moravy.

Co bude následovat po něm a jaké nejvyšší cíle pro tuto sezonu máte?

Cíle jsou jasné. Mistrovství Moravy chci vyhrát a pak i následující mistrovství republiky. Tím bych se kvalifikoval na mistrovství Evropy a tam S přípravou na novou sezonu, v níž chce uspět na mistrovství Evropy, finišuje mistr republiky v kulturistice Miroslav Hanák z Letonic.budu chtít skončit co nejvýše.

Jak vysoko?

Na minulém mistrovství Evropy v Bulharsku jsem chtěl medaili a měl jsem na ni, jenže jsem dostal střevní chřipku, ztratil šest kilo na váze, a bylo z toho jen šesté místo. Doufám, že se mně tentokrát zdravotní problémy vyhnou…

Proč chcete startovat jen na třech soutěžích?

Stanovil jsem si tyto vrcholy a na ně se soustředím a ladím formu. Trénuju pětkrát v týdnu, hlídám si stravu. Každé jídlo musí být promyšlené, nesmím z ničeho ani o píď slevit. Chtěl bych závodit v kategorii do 82,5 kilogramů.

Jak konkrétně vypadá vaše tréninková jednotka?

Převažují vyloženě silové tréninky ve fitness centru v Bučovicích systémem dva plus jedna. To znamená, že dva dny cvičím a jeden mám volno. A občas vložím jeden den navíc. Jiné sporty jako třeba běhání moc nedělám, jen o víkendech si někdy zašlapu na rotopedu. Jde o svalstvo, je třeba vše rozplánovat tak, aby svalová odezva byla co nejlepší. Zdraví zatím drží a důležité je, že mám velkou oporu i v rodině. Bez toho by to nešlo vůbec dělat. Kulturistika bere hodně času a taky i financí.

S přípravou na novou sezonu, v níž chce uspět na mistrovství Evropy, finišuje mistr republiky v kulturistice Miroslav Hanák z Letonic.Jak je na tom domácí a zahraniční konkurence?

Tak tím se moc nezabývám. Sledovat se to samozřejmě dá, ale já to nedělám. Soustředím se na sebe. Každý v objemu, tedy na první pohled, vypadá jinak. Nejdůležitější je to opravdu až na pódiu, když stojíte vedle sebe. Když to sledujete z dálky nebo z fotek, tak třeba každý vypadá obrovský, ale na podiu vidíte i nedostatky. Takže ani nemá cenu to nějak sledovat. Já udělám všechno pro nejlepší formu, aby výsledek byl co nejlepší. Ale vyhrát chce každý.

MIROSLAV HANÁK

Narozen: 1979

Sport: kulturistika, kategorie do 80 kg

Klub: SK Bestfitness Žďár n. S.

Největší úspěchy: několikanásobný mistr Moravy a Slezska, mistr ČR v roce 2008, 5. místo na mistrovství Evropy ve Španělsku 2008 v kategorii do 75 kg, 6. místo na ME 2011 v Bulharsku 

S přípravou na novou sezonu, v níž chce uspět na mistrovství Evropy, finišuje mistr republiky v kulturistice Miroslav Hanák z Letonic.