V Brně o minulém víkendu Vyškovští prodloužili šňůru vítězných utkání s Dragonem na tři zápasy, přestože tam nastoupili s jediným náhradníkem. Doma už budou mít mnohem početnější a silnější sestavu. Vrací se do ní stabilní členové základu Doležal, Schmied a Soural.

Pohár ČSRU XV
Semifinále sk. B:
JIMI Vyškov – Dragon Brno
Odveta, sobota 14. října, 14.00 hodin, areál Jana Navrátila, Purkyňova ulice.
První zápas: Dragon – Vyškov 24:33

„Na Brno se nám v posledních letech daří, ale to neznamená, že i teď jasně vyhrajeme. Určitě to bude těžké utkání. Oni mají silný roj a vzájemně se velmi dobře známe, ale určitě můžou překvapit. Navíc my zase dáme šanci mladým klubům tak, aby si zahráli nejméně padesát minut,“ sdělil provizorní a hrající trenér Vyškovanů Martin Kovář.

Vyřazovací část se hraje jen na dvě utkání, takže v první řadě o postupujících rozhodují body. Na ně Vyškov v Brně vyhrál 5:1. Druhým kritériem je skóre. Vítěz se utká s lepším z dvojice Praga Praga – Petrovice, která se utká už dnes. V Petrovicích Pražané zvítězili 28:17. V medailové A skupině se v semifinále utkají dvojice Říčany – Slavia (první zápas 24:41) a Tatra Smíchov – Sparta (26:28). O konečném pořadí pak už rozhodne jediné utkání. Jeho pořadatele určí stejná kritéria, tedy body nebo skóre z obou duelů.

S Dragonem se Vyškov letos utká počtvrté. Na jaře v extralize doma vyhrál 31:12 a v základní skupině poháru Poháru XV v Brně vysoko 53:17.

Podslední porážka je ze závěrečného utkání loňského roku, kdy se v poháru derby hrálo o konečné 7. místo. Doma Dragon vyhrál 32:15 a Vyškov tak skončil celkově až osmý.