Tým Volejbalu Vyškov, který se hřeje na výsluní celkové tabulky, přivítá na své půdě družstvo TJ Lokomotiva Ingstav. Obě mužstva se střetla hned v úvodu soutěže na palubovce hostí. Pro Vyškovany to byla jasná záležitost, Lokomotivě nenechali ani jediný set a domů si přivezli výhru v podobě výsledku dvakrát 0:3. V dnešní odvetě chtějí říjnové skóre zopakovat a potvrdit tak pozici lídra.

A jak vidí situaci před zápasem vedoucí a hráč vyškovského družstva Tomáš Luska? „Náš cíl je jasný, chceme dvě vítězství,“ avizoval. Sestava domácích je zatím nejistá. Problémy se zády trápí jednu z hlavních opor celku Radka Lukáše a není zaručené, že do vzájemného střetu nastoupí. „Při posledním utkání, které jsme s Ingstavem sehráli, nebyla jejich sestava kompletní, ale předpokládáme, že nyní přijedou v plné síle. V úvodu jsme je jasně porazili, ale poté u nich následovala řada výher. Teď na tom byli celkem dobře,“ zhodnotil soupeřovo počínání Luska. Jakou taktiku proti Ingstavu Vyškov nasadí? „Je to stará garda, oni nedělají téměř žádné chyby, musíme na ně nasadit dobrý servis, také uvidíme, kdo od nich nastoupí,“ dodal. Odvetné duely proběhnou tradičně ve sportovní hale Za Parkem, začátky jsou stanovené na desátou a třináctou hodinu.

Také dědický oddíl odbíjené čekají souboje na domácí půdě. Do tamní tělocvičny přijedou protihráči z VK MS Brno, momentálně šestí v tabulce. Osmé Dědice i přes zdravotní nepříjemnosti nastupují s vůlí po výhře. „Spoluhráči mají chřipku, zaslechl jsem, že podobné potíže má i soupeř.

Nicméně si myslím, že hrát budeme všichni, a doufám, že stav našeho nahrávače se příliš neodrazí ve výkonu,“ osvětlil před zápasem dědické vyhlídky jeden z hráčů Petr Muzikář. V prvních utkáních sezony se Dědicím proti Brnu nedařilo, vybojovaly pouze jeden set, ale to chtějí napravit. „Hrajeme proti nim vyrovnané zápasy, i když podle výsledku se to nezdá. Chceme dvakrát vyhrát, víme o síle soupeře, ale určitě jsou porazitelní,“ uzavřel Muzikář.

Třetím týmem Vyškovska v soutěži je Sokol Bučovice B. Bučovičtí se stále potácejí na posledním místě tabulky a nedaří se jim odlepit od dna. Z doposud odehraných zápasů mají na kontě jedinou výhru, naopak počet proher se zastavil na vysokém čísle devatenáct. Také za nimi přijede do bučovické haly brněnský soupeř v podobě týmu Tesly. Právě Teslu se Bučovicím v jediném setu podařilo porazit. „Půjdeme do zápasu po hlavě, budeme chtít urvat co nejvíc. Budeme rádi za každý set, chybí nám nahrávač, takže této role se ujmu já,“ informoval před soubojem vedoucí a hráč bučovických volejbalistů Libor Procházka.