Závod napsal již svoji 34. kapitolu a je vypsán pro všechny věkové kategorie dospělých, juniory a juniorky. Bojovali nejen o olšanské v vavříny, ale i o body do Vyškovské běžecké tour 2022 a Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

Běh Drahanskou vrchovinou
Memoriál Zdeňka Müllera (Olšany - 14 km)
Absolutní pořadí – muži: 1. Tomáš Steiner (AK Drnovice) 50:27 min., 2. Lukáš Soural 51:11, 3. Jiří Kouřil (oba Univerzita Brno) 52:54, 4. Pavel Dvořák (Atletika Aloisov) 54:39, 5. Jan Lachnit (TJ Liga 100 Olomouc) 55:03, 6. Lukáš Koudelka (AK Drnovice) 55:07 atd.
Ženy: 1. Pavlína Poláčková (AK Drnovice) 57:36, 2. Lenka Jančaříková (2B WINNER) 58:42, 3. Irena Pospíšilová 1:00:20), 4. Lenka Hrabovská (obě AK Drnovice) 1:04:09, 5. Barbara Janíková (Meteor) 1:05:32, 6. Anežka Langhammerová (AK Drnovice) 1:05:59 atd.
Kompletní výsledky jsou na:

Na startu v Olšanech se sešla necelá padesátka mužů a dvacítka žen a čtrnáctikilometrová trať se v podstatě vrátila v původním úsekům. Vítězství Steinera i Poláčkové byla suverénní.

„Tomáš má fantastickou formu. Opět všem utekl a je vidět, že mu to jde už i v kopcích, tak se nemusel dolů štvát, aby doháněl ztrátu a v pohodě si doběhl pro vítězství. Ale neskutečný výkon předvedla i Pavlína Poláčková, která toho teď kvůli dokončení studia moc nenatrénovala. A vůbec to nebylo vidět. Zcela lehce si doběhla v obrovském posunu traťového rekordu o 42 vteřin pro první místo,“ komentoval a chválil trenér drnovických běžců Zdeněk Smutný.