To bylo sobotní celodenní měření sil lezců v Pustiměři. Tam se konal v pořadí druhý díl seriálu ve sportovním lezení na obtížnost mládeže Tendon Cup 2008, respektive jeho moravské části. Domácí fanoušci si už zvykli, že na podobných akcích mohou fandit hned dvěma klubům, pořádajícímu Horolezeckému oddílu Rebel a dále Sdružení pustiměřských lezců.

A zástupci jmenovaných uskupení mysleli vysoko. Alespoň podle slov jejich trenérů. „Do sezony jsme vykročili bezvadně a i když doma nikdo není prorokem, výhodou by měla být znalost profilu,“ tvrdil předem kouč a vedoucí SPL Jiří Sedláček.

Stejně tak jeho domácí „protivník“ Zdeněk Polišenský myslel na výrazná umístění. „Chtěli bychom, aby to dopadlo jako na prvních závodech v Olomouci, kde ze sedmi lezců skončilo pět v nejlepší pětce a jeden z nich vyhrál,“ uvedl. Zároveň ale nakousl, že některé jeho talenty trápily zdravotní komplikace. „Čtyři lezci byli v posledních čtrnácti dnech nemocní a tak je nad jejich formou otazník, ale doufám, že v domácím prostředí ze sebe vydají vše,“ dodal.

A kdo může být po sobotě spokojenější? Dá se říci, že oba mají důvod k radosti, když jejich naděje dominovaly hlavně mezi dívkami. H.O. Rebel ovládl kategorii dívek A. V ní obsadil první dvě pozice díky vítězné Michaele Zbořilové a stříbrné Kateřině Tyityišové. SPL okupoval souboj B. Zvítězila Kateřina Švecová a o druhé místo se dělila Romana Vlašínová s další závodnicí Rebelu Evou Nepeřenou.

Domácí úspěch v podobě druhé příčky zaznamenala ještě mezi dívkami D Lucie Kupčíková, kterou doplnily v nejlepší pětce výsledků kolegyně z SPL čtvrtá Veronika Oprchálová a pátá Martina Pivodová.

Z pohledu mužských výkonů to bylo z pohledu Pustiměřských o málo slabší. Přesto člen Rebelu Martin Kolařík ukořistil prvenství mezi chlapci A, patnáctiletí a starší, kde předčil druhého Davida Musila z SPL. Medailovým stupínkem se chlubí i Musilův oddílový kamarád Jaroslav Vystavěl. Tomu nakonec patřila mezi chlapci B celkově třetí pozice