V domácí premiéře tohoto ročníku hráči JIMI přivítají Dragon Brno. A v derby letos stojí jejich akcie hodně vysoko. „V létě jsem Vyškov hrát neviděl, ale informací máme dost a jejich mužstvo dobře znám. Je to mladý tým, který jde každým rokem nahoru. Já je považuji za momentálně jeden z nejsilnějších extraligových týmů," uznal nový trenér Dragonu Otto Scheiner.

Extraliga 2. kolo:JIMI Vyškov – Dragon Brno

Sobota 14. září, 14.00 hodin
Areál Jana Navrátila, Purkyňova ulice

Ten po minulém ročníku u kormidla vystřídal brněnskou legendu Jiřího Šťastného a do derby tedy Dragon povede poprvé. Vyškovští mladíci mu chtějí premiéru hodně zkomplikovat. „Na jaře nás v extralize dvakrát porazili, takže jim to chceme vrátit. Určitě na to máme. V Praze jsme sice prohráli, ale myslím si, že jsme nebyli horší než Praga, ale udělali jsme víc individuálních chyb a ona je využívala. Porážka nás určitě nerozhodila, všechno jsme si v kabině vyříkali a věříme si. Teď to bude jiný zápas. Brno má dobrý roj, ale my je chceme přehrát vlastní hrou," slibuje maximální přístup k zápasu kapitán týmu Martin Kovář.

Předpoklady pro dobrý výkon i výsledek jsou v domácím táboře vytvořeny i jinak. Trenérská dvojice Martin Hudák – Pavel Pala by měla mít k dispozici kompletní mužstvo. „Ano, to není tak obvyklé, vždycky nějací zranění hráči jsou. Ale je začátek sezony. Bude to těžký zápas, ale kluci si prohru nepřipouštějí. Z Prahy jsme se sice vrátili smutní, ale určitě ne psychicky zlomení. Byla to rovnocenná partie, kterou zkušenější domácí mužstvo lépe zvládlo takticky. Věřím, že doma potvrdíme, že jsme zase výkonnostně kousek dál než loni," zdůraznil Hudák.

Fandy zve i Svoboda

Ten má v týmu jediného nováčka Vítězslava Skřivánka, navíc se domácí fanoušci mohou těšit na někdejší oporu Luboše Svobodu, který se vrátil z Anglie a je vydatnou posilou.

Brněnský Scheiner je na tom v tomto směru mnohem hůř. Musí se obejít bez velkých opor minulosti, rychlíka Stejskala, který zamířil do Francie, a dvojice Schütz Tieber bude hrát v Anglii. V úvodním kole, kdy Dragon doma podlehl Mountfieldu Říčany vysoko 10:38, brněnský kouč představil hned čtyři extraligové debutanty. „Situace u nás je skoro kritická. Je nás málo a navíc máme hodně zraněných hráčů. Takže hrát vlastně bude každý, kdo k zápasu přijde. Ale i když budeme silně nekompletní, derby určitě neodevzdáme a popereme se o co nejlepší výsledek," slibuje boj Scheiner.