Ve skupině C se už tradičně objeví i tři týmy z Vyškovska. Asi jen málokdo neví o dominanci Bučovic z posledních let. Slušné umístění z dvou předchozích let nebudou chtít pošpinit ani Vyškovští. A Holubice? Jako každoročně, jdou do toho bez konkrétního cíle, ale s hlavou nahoře.

Poslední ročníky přílišné drama v boji o celkové prvenství nepřinesly. Naprosto suverénně si ho s velkým předstihem zajistily Bučovice a očekávat jejich ústup z vydobytých pozic, to se snad ani nedá. Zvlášť, když se mezi Sokoly objevily nové tváře třeba i s extraligovými zkušenostmi. „Nepotřebovali jsme kádr moc měnit, takže jsem říkal, že když, tak kvalitně. A to se povedlo. Přichází smečař Jindřich Hovorka z Kladna. Z Velkého Meziříčí jsme získali Jana Kučeru a ukazuje, že bude platnou posilou. A přestupuje k nám i Petr Hanzlík, tedy mladý kluk z UP Olomouc. Vypadá herně dobře a je vidět, že si možnosti být u nás váží,“ pochlubil se trenér a manažer týmu Zbyněk Čížek.

Taková idylka to ale asi nebude. Kučera přichází jako náhrada za odchod pilíře soupisky, diagonálního hráče Zdeňka Balíka. Ten odešel sbírat extraligové starty do Brna. A co víc, na marodce je aktuálně hned několik důležitých jmen. „To mě trápí daleko víc, kdybychom neměli tak široký kádr, snad bychom ani neměli s kým začít,“ přiznal Čížek. Chybět budou Jelínek, Hovorka a minulou sobotu si zranil lýtkový sval i Sekanina.

Bučovicím zpočátku příliš nepřeje ani los. Prvních osm zápasů, tedy celý měsíc, budou hrát jen na půdě soupeře. A žádná selanka to nebude, postupně okusí pohostinnost Nivnice, Ostravy, Vyškova a Drásova. Tedy těžké boje včetně atraktivního derby. „Nepopírám, že chceme oba zápasy vyhrát už v Nivnici, nezříkám se role favorita celé soutěže. Bučovice udělají maximum, ale letos to bude zase těžší, ostatní také posílili, hlavně Drásov,“ doplnil bučovický kouč.

O pohodlném rozjezdu sezony nemohou mluvit ani Vyškovští. V sobotu ráno vyrazí do Ostravy, za týden do Hlučína. Na domácí palubovce si odbudou premiéru až právě proti obhájci titulu. „Opravdu náročné mise, to nejhorší si prožijeme na začátku, a tak z něj nebudeme dělat závěry. Po letních turnajích jsme se ani nedostali moc na tréninky, jen na nějaká přátelská utkání. Uvidíme, kde budou naše slabiny, na čem pracovat a jak to půjde,“ řekl vyškovský kouč Čestmír Luska.

Soupiska také doznala citelných změn, největším oslabením je návrat univerzála Zoltána Murányiho zpět do mateřských Dědic. Opačným směrem putuje blokař Marek Musil a z Holešova Vyškovští získali Radka Matelu. Problematické jsou opět zdravotní neduhy. „Kříž je po operaci ramene, Meleg jako blokař má operované koleno, nedostal se na palubovku dlouhou dobu,“ smutnil Luska. Jeho skvadra startuje sezonu v Ostravě. „Vrátili se zpět do druhé ligy, nemáme o nich žádné informace, jen, že vyhráli kvalifikaci, takže na domácí půdě budou dobří,“ dodal.

Bez Fikara

Zbývají Holubice, ovšem ty už nějaký ten rok dokazují, že nejsou jen do počtu. A také ony musí zvládnout ostrý vstup do ligy v okleštěné sestavě. Jedou do Palkovic. „Univerzál Petr Kolář odešel pomoci Havířovu, Kuba Sedalík na bloku má vykloubený loket, Venca Fikar je pracovně mimo. Není to ideální, trochu se nám to rozpadá. Na druhou stranu máme mladé kluky, z Brna i od nás. Jsme sami zvědaví, jak to bude fungovat,“ prozradil holubický lodivod Aleš Šmerda.

II. liga mužů

Sobota 1. října – 1. a 2. kolo

Palkovice – Holubice (10.00 a 14.00 hodin)

Nivnice – Bučovice (10.00 a 14.00)

Ostrava – Vyškov (11.00 a 15.00 hodin)