Bojovaly na třech frontách a tou nejdůležitější byl závod, který samy pořádaly. A také vyhrály. Devátý ročník Trasko Cupu v hale ZŠ Purkyňova patřil převážně domácím moderním gymnastkám.

Soutěž ve společných skladbách byla vypsána pro tři věkové kategorie a ve všech stanuly na nejvyšším stupínku domácí závodnice. Juniorky cvičily v sestavě Michaela Pavlíková, Eliška Trněná, Simona Bohuslavová, Karolina Kapounková a Veronika Nohelová. Za sebou nechaly reprezentantky z velkých oddílů SK GiTy Moravská Slavia Brno a Spartaku Přerov. Po skvělém provedení obou sestav s obručemi vyhrály mladší naděje Traska v sestavě Adéla Plchová, Dana Suchomelová, Natálie Šťastná, Tereza Studňařová, Nikola Dorková a Sabina Zourková.

Triumf Vyškovanek vítězstvím podtrhly nejmladší naděje Lucie Zemanová, Kateřina Konečná a Helena Trgalová. „S výsledky jsme samozřejmě spokojení, ale těší nás i výkony. Velmi mile překvapila zejména starší kategorie, protože náročnou povinnou sestavu se švihadly cvičily úplně poprvé. Vrcholem této sezony bude mistrovství republiky v Přerově, kde bychom chtěly skončit co nejvýše, ale o medailích raději mluvit nechci, abych to nezakřikla,“ naznačila letošní cíle Vyškovanek trenérka Klára Uhlířová.

Uplynulý víkend prakticky odstartoval novou sezonu a výsledky závodnic SK Trasko jsou velmi slibné. Premiérového závodu nejmladších nadějí v Zubří se zúčastnilo jedenáct družstev a vyškovské získalo stříbro za druhé místo, když lepší byla jen TJ Břeclav. Družstvo tvořily Simona Mozgová, Běla Kubíčková, Nikol Sládková, Tereza Hledíková, Klára Žáčková a Michaela Paludová. Nedělnímu poháru Traska předcházely velké závody v Přerově, kterých se zúčastnily tři vyškovské týmy. „V Přerově se počátkem prosince bude konat letošní mistrovství republiky ve společných skladbách a věříme, že se na ně z oblastních přeborů probojujeme. Takže si děvčata mohla tuto halu tak trochu vyzkoušet,“ komentoval závody činovník SK Trasko Stanislav Kapounek.

První družstvo ve stejné sestavě, jako v poháru Traska, s jistotou vyhrálo. Druhé, Denisa Gottvaldová, Eliška Pazderová, Markéta Urbancová, Markéta Paludová a Kristýna Šťastná skončilo na šestém místě z dvanáctičlenné konkurence. Méně se v Přerově dařilo juniorkám, které se svým pátým místem spokojeny nebyly. Vše si ale vynahradily na zmíněném domácím Trasko Cupu.