Nejmladší děvčata cvičila v sestavách bez náčiní. Pro domácí družstvo v nadějích nejmladších mini to byl první skupinový závod v životě. Natálie Bushellová, Jitka Horáčková, Kateřina Klementová, Tereza Kozílková, Barbora Nováková, Leontyna Vejrostová a Sarah Weberová zvládly své vystoupení na jedničku a odměnou jim bylo druhé místo a krásné stříbrné poháry. „Holky se statečně popraly s premiérovou trémou i strachem, který jim naháněla bouřící zaplněná hala. Přitom některé z nich ještě ani nechodí do školy," zdůraznila tajemnice SK Trasko Květoslava Suchomelová.

Oddíl moderní gymnastiky SK Trasko Vyškov uspořádal už 14. ročník Trasko Cupu ve společných skladbách. Další vyškovské družstvo svou kategorii nadějí nej-mladších s přehledem vyhrálo. Sedmiletá děvčata Natálie Bilová, Barbora Hálová, Lucie Kozílková, Juliye Maksymych a Natálie Podborská už ve společných skladbách závodí druhý rok. Do prvního provedení daly všechno, co za tři měsíce natrénovaly, a získaly takový náskok, že odolal i mocnému finiši favorizovaných soupeřek z Brna. Jako třešničku na dortu přidaly druhé a třetí místo v závodě dvojic a trojic s náčiním.

V kategorii nadějí mladších SK Trasko letos postavil dvě družstva. Mladší z nich, děvčata ve věku sedm a osm let, by ještě měla závodit bez náčiní, ale z tréninkových důvodů se perou nejen se svými švihadly, ale hlavně se závodnicemi o dva až tři roky staršími. „Na našem závodě v konkurenci věkově stejně starých dívek zářily a nedaly soupeřkám šanci. Pavlína Klempířová, Lada Kusalová, Vanessa Kurej, Kristina Rybková a Magdalena Trdá sklidily taslouženou pochvalu od trenérky. Cílem této roztomilé skupiny je dobré umístění na oblastním přeboru a vybojování postupu na mistrovství České republiky, který by byl velkým úspěchem," naznačila další plány vítězek Suchomelová.

Druhá skladba v kategorii nadějí mladších provedená v sestavě Viktorie Dvořáková, Karolína Jelínková, Beata Mináriková, Žaneta Pazderová a Jolana Šubová vybojovala v nejpočetnějším startovním poli šesté místo.

Přísní rozhodčí

Naděje starší a juniorky v odpoledním programu cvičily shodně s pěti páry kuželů a bylo vidět, že je to náčiní hodně neposlušné. Vyškovské naděje starší Aneta Cibulková, Michaela Paludová, Kamila Martyn, Darina Řehková, Helena Trgalová a Lucie Zemanová si s nimi poradily o něco lépe, získaly třetí místo. Juniorky ve složení Tereza Hledíková, Běla Kubíčková, Nicol Sládková, Markéta Urbancová a hostující Sabrina Můčková z Veselí skončily páté. „Povedlo se jim sice druhé provedení, ale po chybách z prvního jim ho rozhodčí neocenili známkou, která by mu patřila," litovala tajemnice Traska.

Na závěr závodu nastoupily seniorky v sestavách s pěti stuhami a kombinací obručí a kuželů. Pro Simonu Bohuslavovou, Karolínu Kapounkovou, Veroniku Nohelovou, Markétu Paludovou, Adélu Plchovou a Danu Suchomelovou to byl první závod sezony, a nervy pracují i u takhle zkušených závodnic. Nicméně chybám se nevyhnuly ani jejich soupeřky, a tak děvčata SK Trasko mohla slavit druhé místo. „Nyní naše gymnastky čeká 14. listopadu oblastní přebor a zároveň nominace na mistrovství republiky, které se uskuteční v poslední listopadovou sobotu. Doufejme, že se jim vyhnou nemoci a zranění, aby se mohly dobře připravit a pak co nejlepšími výkony získat i dobrá umístění," přeje si Květoslava Suchomelová.Oddíl moderní gymnastiky SK Trasko Vyškov uspořádal už 14. ročník Trasko Cupu ve společných skladbách.