Konec sezony. Krach všech nadějí, zklamání, přes dobré výsledky konečný neúspěch a hořké chvilky.

Takové pocity zažívají v těchto dnech bučovičtí volejbalisté. Mají za sebou poslední dvojzápas druhé ligy, k němuž nastupovali v brněnské hale Černovic s cílem už nepustit průběžnou první pozici a třetí rok po sobě si zahrát následnou baráž o první ligu. Nedosáhli ho.

Situace v tabulce měla před posledním hracím dnem zapeklitou podobu. Bučovičtí drželi první pozici, ale jen poměr setů odsuzoval ke druhé příčce Tatran Poštornou a ani třetí tým tabulky, právě Černovice, nebyly bez šancí na prvenství. K jistotě prvního místa musel prozatimní lídr v Brně dvakrát vyhrát. V případně třeba jen jednoho zaváhání nezbývalo nic jiného než čekat na klopýtnutí Poštorné. „Věděli jsme, s čím do toho jdeme a o co hrajeme. Sestava nebyla nejsilnější, nezafungovala hráčská spolupráce z JMP Brno, které nepustilo naši oporu Vyhnálka. A chyběl,“ uvedl hrající trenér týmu Zbyněk Čížek.

Už jeho slova naznačují, jak to nakonec vše dopadlo. Vyplnil se pro Sokol ten nejhorší scénář. Začátek dopoledního souboje přitom nevypadal zle. V prvním setu dlouho Bučovice vedly až do stavu 24:23. Pak ale dva zkažené servisy přinesly obrat. Hosté se sice z tohoto nešťastného momentu částečně vzpamatovali a vzdorovali Brnu i v druhém setu ze všech sil, ale také ten připadl Černovicím a ty už v třetím víkendového soka k ničemu kloudnému nepustily.

Domácí se radovali po výhře ve třech setech 27:25, 25:22 a 25:16. „Jednoznačně se rozhodlo na konci prvního setu. Zkazit třeba i plachtící podání v takové situaci, to si nemůžeme dovolit,“ okomentoval Čížek. A už v té chvíli věděl, že ohledně celkového druholigového prvenství je zle. „Znali jsme výsledek z Hrotovic, kde hrála Poštorná a ta si tam problémy nenadělala. V každém případě jsme si řekli, že uspějeme v druhém zápase a uvidíme, co z toho bude,“ přiblížil kouč.

A herní projev jejich odhodlání skutečně odpovídal. První set byl podle Čížkových představ a hosté v něm dominovali 25:20. Po hříchu byl ale jediný. Návrat do starých kolejí znamenal ztrátu poslední jiskřičky naděje po třech prohraných sadách 20:25, 18:25, 20:25. „Začali jsme přesně, jak jsme si řekli, ale pak přišel problém. Domácí byli lepší hned ve třech věcech. Na postě univerzála, v obraně na síti i v poli a taky na servisu,“ litoval trenér.

Bučovice se tak vracely domů se sklopenými hlavami a „jen“ celkovým třetím místem. Stoprocentní Poštorná slaví se ziskem čtyřiašedesáti bodů první pozici a může se těšit na baráž o první ligu. Díky úspěšné sobotě přeskočily Sokol i Černovice, které mají od prvního i třetího místa odstup jednoho bodu. Uzavřel bučovickou sezonu Čížek. „Je to samozřejmě obrovské zklamání. Všechno to probereme, proč to s naším kádrem, rozpočtem a tak nevyšlo.Pak se uvidí. Pokud ale přijdou změny, pak si myslím, že budou radikálnější a chce to se více zaměřit na speciální posty,“ uzavřel sezonu Čížek.