Měli jste v zimní přípravě nějaké novinky?

Jednu zásadní. Na trénincích v hale s námi spolupracoval specializovaný kondiční trenér. Záměr je jasný, efektivně zlepšit fyzickou kondici hráčů. Letos jsme také více využívali umělý trávník u fotbalového stadionu ve Vyškově. Takže jsme dělali víc herních věcí než v minulých zimách, věřím, že se to projeví na naší hře.

Jaká byla účast hráčů?

Na tréninky chodil relativně velký počet, ale jsem maximalista, nejlepší by bylo, kdyby chodili všichni. Jenže to asi nejde. Takže s účastí v zimní přípravě mohu být spokojený.

Každoročně ji narušovala zranění. Jak jste na tom byli letos?

V tomto směru to byla naprosto výjimečná zimní příprava. Absolvovali jsme ji bez zranění. Až teď v závěru má nějaké problémy Petr Podaný a otazník visí nad startem Radka Vrány, ale ten se nezranil na hřišti.

Sehráli jste i nějaká přípravná utkání?

V rámci soustředění v Morkovicích jsme měli hrát se Zlínem a Olomoucí. Takový miniturnaj. Jenže oni přijeli s malým počtem hráčů, a tak se dali dohromady a hráli jsme tedy proti tomuto sloučenému mužstvu. Vyhráli jsme, ale výsledek není podstatný.

Fanoušky ale asi zajímat bude, stejně jako to, co vám tento zápas ukázal.

Bylo to takové modelové utkání na třikrát třicet minut. Na pětky jsme vyhráli 18:1. Ale cílem bylo hlavně vyzkoušet si to, co jsme trénovali na soustředění. A v tomto směru jsem spokojený, hráči to dokázali přenést do zápasu. Doufejme, že se to bude dařit i v extraligových zápasech.

K jakým změnám došlo přes zimu v kádru?

Hráčský pohyb dovnitř i ven byl minimální. Jenže změna je ovšem velmi podstatná. Jiří Pantůček se rozhodl přestoupit do Sparty. Na jaře tam bude hostovat, od podzimu bude jejím hráčem. Způsob jeho odchodu je pro mě lidským zklamáním. Ale nemá cenu to rozebírat a musíme se s tím vyrovnat. Do kádru se naopak po téměř dvou letech vrátil Martin Hejč a po operaci začal trénovat Jan Školař.

S Nealem Mendhamem tedy stále nepočítáte?

Jsme v kontaktu. Z Austrálie by se do republiky měl vrátit začátkem dubna. Uvidíme, jak na tom bude. Ale jak ho znám, určitě nám pomůže.

Mendham patřil k tahounům mužstva. Kteří hráči by se této role měli ujmout nyní?

To je poměrně jasné. Šéfovat týmu by měli rojníci Jakub Doležel a Ondra Kovář a zezadu Martin Kovář.

Jak jste na tom před zápasem se Spartou a co od ní očekáváte?

Kromě uvedených dvou otazníků, tedy ohrožených startů Petra Podaného a Radka Vrány, bychom měli být kompletní. Sparta je pro mě momentálně dost nečitelný soupeř. Na podzim měla problémy s kádrem, a proto si zápasy odkládala. Takže si myslím, že teď bude mít úplně jiné mužstvo než na jaře. Uvidíme. Pro nás se tím ale nic nemění, v každém případě je naším cílem vítězství.

Fotbalisté si v případě hostování hráče vyhrazují, že proti mateřskému klubu nesmí nastoupit. Jak je to v případě Pantůčka?

Proti nám by hrát neměl.

Splníte fanouškům přání opět hrát o zlato?

V prvé řadě si musíme zajistit účast v semifinále. Výhodnější pozice, tedy domácí prostředí, pro nás bylo samozřejmě plus. Očekávám, že toto jaro bude těžší než loňské. Teď nás už soupeři neberou jako mužstvo, s nímž je to jen otázka skóre. Každý se na nás, jako obhájce stříbra, chce vytáhnout. Věřím, že kluci jsou schopní tento tlak ustát. Osobně mám z přípravy a atmosféry v kabině dobrý pocit.

Extraliga – dohrávka 5. kola:

Sparta Praha – Jimi Vyškov

Sobota 18. března, 14.00 hodin, hřiště Podvinný mlýn, Kovanecká ul., Praha 9.