A v ní navíc Vyškovští mohli o vítězství přijít. Nebo si cestu za postupem do krajského kola pořádně zkomplikovat. Jenže tradiční opora orlů Lubomír Volec se pár sekund před koncem své čisté šance polekal a sám před brankářem poslal míč vedle. Finále okresního futsalového poháru, oficiálně „Poháru FAČR futsalu FIFA 2012/ 2013" by poslal do prodloužení.

Takové vyvrcholení, dokonce možná i postup, by si Bučovičtí za výkon určitě zasloužili. Chladný Pivovar od začátku přehrávali a dvougólové vedení mohli klidně i navýšit. „Ve srovnání s běžným divizním utkáním naše zodpovědnost a přístup zůstaly někde v šatně. Až za stavu 2:0 pro orly si hráči uvědomili, že to není nějaký přáteláček, a museli zapnout na vyšší rychlostní stupeň. A protože Orli Bučovice nejsou žádní nazdárci, bylo to otevřené až do konce. Oni mají šikovné mladé kluky. Na rovinu říkám, že to je mančaft, který by z partesu mohl kopat divizi, a nehrál by žádné druhé housle," chválil soupeře v pozápasovém hodnocení trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Smolař Urbančok

Jeho svěřenci se opravdu k otočení skóre propracovávali velice těžko, i když ve druhém poločase už měli jasnou převahu. Šancí měli hodně, čtyřikrát dokonce zvonily tyče bučovické branky, ale i orli mohli dát víc gólů než čtyři. „Můj názor se potvrdil. Totiž že Orli Bučovice jsou výborní a že to bude to důstojné finále. Opravdu se bylo na co dívat, hodně šancí, hra nahoru – dolů. Pivovar musel pořádně zabrat, aby zápas otočil a pak měl štěstí, že nedošlo na prodloužení. V něm, anebo v penaltách, se může stát cokoliv," připojil se k pochvale týmu z okresního přeboru předseda okresní futsalové komise František Tobolík.

Nad neproměněnými šancemi nejvíc kroutil hlavou pivovarský mladíček Dominik Urbančok. Na jeho obhajobu ale nutno říct, že proti němu kromě výborného gólmana Koudelky stála zřejmě i paní Štěstěna. Tři jeho gólové střely zastavily tyče. „Tohle se mně stalo podruhé za sebou. Minulý týden v divizním zápase za Lazor. Dnes mně vyšla první rána a pak už to byly jen tyčky. Zkoušel jsem do toho dávat sílu, ale i umísťovat. Já fakt nevím, co s tím, ale u tyčky vám vždycky chybí i troška štěstí," přesto se talentovaný futsalista i fotbalista po zápase usmíval.

Zápas udržoval diváky v napětí až do posledních vteřin. Z publika byl často slyšet hlas kapitána bučovických sokolů Ladislava Dufka. Právě sokolům orli v semifinálovém derby vystavili pohárové stop. Dufek ovšem neúčasti v závěrečném utkání nelitoval, a taky odmítl pozici nestranného pozorovatele. „To rozhodně nejsem, Pivec máme rádi, ale fandili jsme orlíkům. Zahráli výborně. Vždyť Pivovar byl v perfektní sestavě. Za stavu 4:3 měli orli proměnit tutovku, to mohlo rozhodnout. Pro zápas bylo lepší, že tu hráli oni. My v hale hrajeme krajský přeboru, takže orli si to pod střechou určitě užili víc, než bychom si to užívali my. Já myslím, že nám by dneska dal Pivovar dal 10:2," komentoval zápas Dufek.

Porážka nevadí

Přestože určitě mohl uhrát víc, spokojen nakonec byl i poražený tým. „ Výsledek je dobrý. My jsme čekali, že prohrajeme větším rozdílem. A když jsem viděl naši a jejich sestavu… Takže jsme spokojení. My jsme okresní tým, oni divize a byli skoro kompletní. Samozřejmě, měli jsme šance i na lepší výsledek, ale je taky pravda, že nás potom dost mačkali," řekl pro toto utkání „mluvčí" orlů Rudolf Volec.

Vítězný celek, který příští týden odehraje poslední divizní kolo, si tak prodlouží sezonu, i když zatím není jasné jak. Představu o soupeři pro krajské kolo má ovšem trenér zcela jasnou. „Určitě bychom si rádi zahráli proti prvoligovému klubu. Ne pro nějakou falešnou rivalitu nebo konfrontaci, ale prostě jako futsalový svátek, odměnu za sezonu. Jistě i s možností ověřit, jaký je vlastně rozdíl mezi divizí a ligou. Myslím si, že ostudu bychom neudělali, i když liga je samozřejmě někde jinde, ale ani my nemáme špatné mužstvo," zdůraznil Šmarda.

Naproti tomu bučovické orly čeká zhruba za čtrnáct dnů start okresního přeboru, který po podzimu vedou. „To víte, že se budeme snažit soutěž vyhrát, ale o postupu uvažovat nemůžeme. Pro vyšší soutěž prostě u nás nejsou podmínky," konstatoval kapitán sympatického mužstva Lubomír Volec.

Orli Bučovice–Pivovar Vyškov 4:5 (4:2)

Branky: 2., 20. a 25. Maláč, 4. L. Volec – 11. a 33. Kolečkář, 6. Urbančok, 37. Pánek, 46. Grim. Rozhodčí: Brtníček, Pavlus. Diváků: 100.

Orli: Koudelka – Handlíř, Zdeněk Svoboda, Spirit, Lubomír Volec, Rudolf Volec, Maláč.

Pivovar: Flajzar – Kolečkář, Jašíček, Mikloška, Šoupal, Pánek, Grim, Urbančok.