Hlavní cíl splněn, závěrečný bod sezonního programu si užili. A přestože díru do české florbalové scény neudělali, výsledkově nesmutní.

Florbalisté všech třech klubů z Vyškovska se ocitli na konci června v zápasové permanenci. Od čtvrtka do soboty sehráli sérii zápasů s týmy mnoha úrovní technické vyspělosti na rozsahově málo vídaném brněnském turnaji Hummel Open Game 2009. Bučovice myslely i na umístění, Ivanovičtí i Slavkovští mluvili předem o plnohodnotné zábavě ve smyslu sportu i doprovodných akcí.

První dva jmenované celky se pustily do hlavní kategorie mužů. Pořadatelé je nasadili do stejné základní pětičlenné skupiny, takže došlo na derby. Netradiční, neboť Bučovičtí hrají v dlouhodobé soutěži výkonnostně výše. „Potkali jsme se jen při oslavě výročí našeho klubu. Měl by se projevit rozdíl soutěží, čekáme výhru,“ hlásal bučovický vedoucí Jan Stavělík.

A nemýlil se. První desetiminutovka duelu, kdy se hrálo na dva čtvrthodinové poločasy, se žádná strana neradovala, ale pak už se vše vyvíjelo očekávaným směrem. Na dvě branky Korduly a jednu Dragana, Dumišince a Spirita odpověděl za Ivanovice jen Podolan a Bučovice zvítězily 5:1. „Ukázaly, že jsou lepší, měly větší zkušenost a střelecký potenciál. Dali jsme čestný gól, byl to pěkný zápas, ale vyhrály zaslouženě,“ uznal brankář a týmový šéf Ivanovic Michal Večeřa.

Základní skupina F se pro tyto dvě florbalové party nakonec odehrála naprosto rozdílně. Bučovičtí s plným bodovým ziskem zamířili přímo do prvního kola playoff, kde doslova rozdupali výběr Hattricku Brno nad pětatřicet let 18:2. V osmifinále ale jejich spanilou jízdu zastavila elitní formace Hattricku, jíž podlehli 0:3. „Chtěli jsme vyhrát skupinu a mít prvního příznivého soupeře ve vyřazovacích bojích. To se povedlo. Dál to nevyšlo, ale nejsme zklamaní, dopadlo to, jak asi mělo,“ okomentoval Stavělík.

Ivanovice se v první skupinové fázi musely spokojit s posledním místem a bilancí čtyř proher. Herní zábavu nakonec ale okořenily i čestným vítězstvím, když díky turnajovému systému nastoupily v předkole vyřazovacích bojů proti vyslancům Horšovského Týnu a v napínavém dramatu je díky dvougólovým příspěvkům Podolana a Meisnera vyřadily 4:3. „Bylo nás málo, nikdo nebyl na střídání a v půlce jsme prohrávali o dvě branky. Ale řekli jsme si, že do toho dáme všechno a i s trochou štěstí to vyšlo,“ řekl Večeřa. Vstupenku do dalšího utkání nakonec jeho tým udržel i přes závěrečné oslabení.

Dál už se ale Ivanovičtí nepodívali. Díky zranění a problémům se soupiskou museli vzdát první kolo playoff proti uskupení, říkajícímu si Texas Athletes. „Jeden hráč si podvrtl kotník, další musel odjet kvůli rodinným záležitostem. Ač neradi, museli jsme to kontumovat,“ objasnil gólman. O svěšených hlavách přesto nemůže být řeč. „Chtěli jsme se hlavně bavit. Navíc jsme se rozloučili se sezonou důstojně,“ uzavřel Večeřa.

Do výčtu brněnského působení florbalistů z Vyškovska promluvili i Slavkovští. Ti se rozhodli pro amatérskou kategorii a v pětičlenné skupině se předvedli v dobrém světle. Skončili s pěti body třetí, když nebyli daleko dokonce od celkového triumfu. Konečnou pro ně ale bylo první kolo playoff, v němž nestačili na DDM Kuřim a s turnajem se rozloučili po prohře 4:2. „Škoda, vyrovnaný první poločas, ale ve druhé půli už nám trochu, jak se říká, došlo. Celkově jsme vcelku spokojení,“ uzavřel florbalové dění z pohledu vyškovského okresu gólman a slavkovský vedoucí v jedné osobě Jan Šícha.

Hummel Open Game 2009

Kategorie mužů
Sokol Bučovice: Zlín 7:1, Ivanovice na Hané 5:1, Havířov 4:1, Ostrov 4:1, Hattrick Brno U35 18:2 (první kolo playoff), Hattrick Brno 0:3 (osmifinále).
Sokol Ivanovice na Hané: Ostrov 1:2, Zlín 2:4, Bučovice 1:5, Havířov 2:6, Horšovský Týn 3:4 (předkolo playoff), Texas Athletes 0:3 (první kolo playoff, kontumačně).

Kategorie amatérů
Sokol Slavkov u Brna: Ressler Boys 4:0, Dino Plzeň 2:2, Orel Boskovice 3:4, All–star team Rafl 2:2, DDM Kuřim 2:4 (první kolo playoff).