Derby ivanovických a bučovických florbalistů v jihomoravské lize mužů patřilo k tomu nejzajímavějšímu, co sportovní dění spojené s Vyškovskem o víkendu nabídlo. Nejen proto, že předvánoční čas není sportem zvlášť nabitý. Hlavně proto, že dříve více méně jednotvárný tradiční průběh jejich střetnutí měl skončit. Ivanovičtí Sokoli poprvé věřili, že by to mohlo poprvé proti bučovické rezervě vyjít.

I ta si byla možné premiérové porážky vědoma. „Chybí nám tradiční střelci, sezona je prostě odlišná než třeba loňská. Je to jiné než dřív, otevřené a půjde o potřebné body k udržení. Pro nás i pro ně,“ vyhlásil hrající vedoucí týmu Ladislav Dufek. Jeho Dynamo mělo před zápasem oproti Ivanovicím jen o bod více.

Tady se zcela jasně ukázalo, že předzápasové prognózy a samotná bitva se můžou lišit jako den a noc. V druhé minutě jedna, v šesté dva, do první přestávky čtyři nula pro Bučovice B. „Popravdě, bál jsem se, abychom nezačali špatně, naše motivace byla docela velká. Jenže to, co se stalo, jsme nečekali ani náhodou. První třetina se absolutně nepovedla. Kluci na nás vlétli a my nevěděli ani, kde je vpravo a vlevo,“ potvrdil bučovický nástup strážce ivanovické svatyně a týmový šéf Michal Večeřa.

Zaskočený gólman a jeho spoluhráči se z překvapení v tříminutové pauze probrali a chtěli se pokusit vše ještě napravit. Znovu do kolen se ale dostali už po osmi vteřinách gólem Maláče. „Chtěli jsme celou dobu vést, protože kluci z Ivanovic to mají založeno na bojovnosti a běhání, je potřeba jim sebrat vítr z plachet. Věděli jsme, že nás technikou nepřehrají. A nám to tam padalo, to rozhodlo,“ řekl Dufek.

Ivanovičtí neměli zrovna nejlepší den a měli co dělat sami se sebou. Jedním z mála světlých okamžiků byl jejich druhý zásah na konci druhé třetiny. Vstřelil ho do prázdné brány Podolan po vynikající nahrávce Denglera, nejproduktivnějšího ivanovického hráče zápasu. V té chvíli už ale pohledná akce znamenala jen snížení na 2:6. „Rozdíl byl velký, my hráli šachy, oni florbal. Ukázali nám, že jsou hlavně technicky úplně někde jinde. Hráli svoje a my jim to hlavně dovolili. Radši bych, kdybychom vyhráli a já osobně vyšel naprázdno,“ podotkl autor jedné trefy a dvou asistencí David Dengler.

Kromě několika nervových výlevů, které měly na svědomí slabší hráčské povahy, se už nic zásadního nestalo. Snad až na to, že Bučovice nadělily protivníkovi k Vánocům nepříjemnou „desítku“. Zvítězili 10:3. „Ivanovice dnes předvedly slabší výkon než co jsme s nimi hráli dřív. Nepokryly nás, co gólman vyrazil, u toho jsme byli. A když nenapadali naše obránce, ti si to hezky rozdali a to je základ pro naši hru. Pak je mnohem víc času na všechno i vepředu. Spadlo nám tam toho docela dost a je z toho nakonec největší brankový rozdíl, co jsme s nimi zatím měli,“ pochvaloval si bučovický střelec hattricku Tomáš Dragan.

Vše zcela jasně shrnul gólman Ivanovic. „Tragédie. Ten zápas nádherně ukázal, jak bláhoví jsme byli, když jsme si mysleli, že bychom je mohli porazit,“ uzavřel derby Večeřa.

Ivanovice 3:10 Bučovice

Třetiny: 1:4, 1:3, 1:3.

Branky: 8. Flöhsler, 25. Podolan, 32. Dengler – 2., 6., 26. Dragan, 12., 38. Dufek, 27., 36. Mačát, 10. Maláč, 14. Kolaja, 24. Korytář.

FBC Sokol Ivanovice na Hané: Večeřa – Vaverka, Flöhsler, Pochylý, Mráz – Dengler, Podolan, Novák, Dočkal, Šimek.

FBC Sokol Dynamo Bučovice B: Kalous – Kolaja, Spirit, Mačát, Dufek – Dragan, Maláč, Korytář.

Rozhodčí: Drápal, Hadrava.

Vyloučení: 0:1. Využití: 1:1.

Po vteřinách:

0:54 První šanci měli Bučovičtí: příliš prostoru měl Dragan, brankář Večeřa ale vykopl.

1:01 Dragan při chuti, z pravého křídla nebezpečně vypálil.

1.48 0:1 – Dragan. Bučovice vedou: rychlé přenesení hry zužitkoval Tomáš Dragan. Otočil se a bleskurychle zavěsil.

2.08 Další obrovská šance Dynama: Maláč sám před Večeřou, ten ho ale skvěle vychytal.

3.39 Ivanovičtí vystrčili poprvé růžky: z dálky střílel Vaverka, dorážel Pochyl.

4.39 Zvýšit mohl Dufek, ale po odražené střele trefil jen břevno. Bučovice mají velký tlak a soupeř se má co ohánět.

5.09 0:2 – Dragan. Krásná souhra trojice Bučovických: v blízkosti soupeřovy branky výtečně zakombinovali Maláč, Dufek a skórující Dragan.

7.13 1:2 – Flöhsler. I ivanovický Sokol umí předvést pohlednou akci: po pravé straně nádherně prošel Dengler, přihrál nezištně na zadní tyč, kde stál Flöhsler.

8:24 Ivanovice udělaly chybu v rozehrávce, faulovaný Maláč ale míč do brány neprotlačil. Následný trestný úder zůstal bez využití.

9:03 1:3 – Maláč. Střelec dostal krásný dlouhý pas na střed, otočil se kolem obránců a prostřelil Večeřu.

11:24 1:4 – Dufek. Bučovický vedoucí završuje famózní třetinu jeho týmu. Ivanovický Vaverka chyboval na rozehrávce, k míčku se na půlící čáře dostal Dufek, udělal tři, čtyři svižné kroky a vystřelil nechytatelně pod břevno.

12:44 Golfovým úderem ze vzduchu se zkoušel zapsat do střelecké listiny Korytář, ale přestřelil.

13:08 1:5 – Kolaja. Nejmladší hráč Dynama se hned v úvodu druhé třetiny protáhl podél levého mantinelu a jeho nahození do hřiště skončilo po několika odrazech v ivanovické síti.

15:25 Ivanovický gólman čelí ukrutné salvě střel. Nejnebezpečnější z nich má na svědomí Korytář, ale Večeřa zasáhl i proti ní.

17:49 Korytář po velké snaze posledních pár minut nakonec rozvlnil ivanovickou síť, ale gól neplatí. Dorážku prováděl vysokou hokejkou.

21:45 Protiútok dva na jednoho dobře vyřešili Podolan s Denglerem, jen zakončení nemělo potřebný důraz.

23:06 1:6 – Korytář. Z levého rohu nacentroval do těch správných míst Dufek. Jeho práci zúročil doťuknutím Korytář.

24.37 2:6 – Podolan. Ivanovičtí tentokrát odpovídají a to překrásně: rychlou příhru přes celou šířku hřiště zvládli Pochylý, Dengler a do prázdné brány střílející Podolan.

25:59 2:7 – Dragan. Bučovický kanonýr završuje hattrick sekundu před druhou sirénou. Dynamo předvedlo typickou zbraň: dlouhý pas, Dragan ho sklepl a bekhendem rozvlnil síť.

26:35 2:8 – Mačát. Znovu naprosto jednoduchá akce a nedůraz Ivanovic: Zpoza brány naslepo nahodil Kolaja, Mačát se prosadil přes Flöhslera.

31:57 3:8 – Dengler. Nejlepší ivanovický hráč na palubovce kosmeticky upravuje skóre: rychlá kombinace skončila na jeho holi a gólman Kalous tentokrát neměl šanci.

35:14 3:9 – Mačát. Typická ukázka dnešní nadvlády Bučovic: trestný úder v blízkosti ivanovické svatyně znamenal čtyřnásobnou zeď, a přesto se Dufek a střílející Mačát prosadili.

37:16 3:10 – Dufek. Šéf Dynama završil potupnou desítku. Křížnou přesnou nahrávku snad ani nemohl neproměnit na dvouciferný výsledek.

39:00 Je konec. Jsou za něj rádi hlavně florbalisté z Ivanovic, jejich cesta domů nebude zrovna veselá. Bučovičtí naopak ukázali, že na Vyškovsku jsou nejlepší.