Drásovští se sice na první příčku vyhoupli jen díky dvěma předehraným výhrám v Nivnici, ale jejich postup do čela může být bez nadsázky označen za historický mezník. „Kdy jsme naposledy nebyli první? To bude pořádně dlouho. Letos ani loni to nebylo. Takže asi před dvěma roky. To byla naše nejhorší sezona v sedmiletém působení ve druhé lize a skončili jsme až třetí,“ zalistoval v paměti trenér a manažer volejbalových Bučovic Zbyněk Čížek.

Ten se svými svěřenci tedy pro sobotní dvojzápas nemůže mít jiný cíl, než vrátit se do čela. To jim zajistí jen dvě vítězství a Bučovičtí pro ně v přípravě dělali maximum. „Tréninky byly zaměřeny speciálně na hru Drásova. Ze základní sestavy by nám neměl chybět nikdo. Chceme dvakrát vyhrát a vlastně tak soutěž rozhodnout. Ale nebude to vůbec lehké. Drásov má silné mužstvo a ve své hale umí beze zbytku využít výhody domácího prostředí. V každém případě to bude jeden z vrcholů soutěže, předpokládám zápas náročný na psychiku a možná bude i hodně vyhecovaný,“ soudí Čížek.

Fakt, že Drásov jde do souboj z pozice vedoucího celku soutěže, podle zkušeného stratéga nemusí, ale naopak i hodně může, zápas ovlivnit. „Sice to není plnohodnotné vedení, Drásov má o dva zápasy víc, ale opravdu je to může motivovat, anebo naopak svazovat ruce. Uvidíme. Náš cíl to nemění,“ dodal trenér Bučovic.

Z tria zástupců okresu má výhodu domácího prostředí jen Vyškov. Měl by ji stoprocentně využít, protože hostí poslední tým tabulky UP Olomouc. Aktuální vítěz ankety o nejlepšího trenéra města Vyškova za rok 2010 Česmír Luska, tedy kouč vyškovských volejbalistů, situaci ale tak jednoduše nevidí. „Jednak stále nejsme kompletní a navíc je zrádné podcenit poslední družstvo. Tím spíš, že spodek tabulky je hodně vyrovnaný a naopak forma jednotlivých družstev zase moc kolísavá. To se bohužel týká i nás. Studenti z Olomouce svoji kvalitu prokázali například jedním vítězstvím v Holubicích,“ varoval Luska. Ve vyškovské sestavě budou chybět Meleg a Fencl, otazník visí nad startem Řezníčka.

Velkou šanci na dvě výhry by za normálních okolností odborníci dávali Holubicím, které nastoupí v Novém Jičíně. Jenže trenérská dvojice Václav Fikar – Armošt Šmerda stále pracuje s torzem mužstva. „Asi nás odjede jen sedm, navíc Fikar stále není zdravotně v pořádku a bude muset zaskakovat na nahrávce. Takže kdybychom vyhráli jedno utkání, bral bych to všemi deseti,“ netajil Šmerda.

V sobotu pokračuje také druhá liga žen a jediný zástupce okresu Sokol Křenovice bude čelit druhému týmu tabulky Přerovu B. „Je to velmi silný soupeř. Nikde však není dáno, že ne neporazitelný. Rozdíl v tabulce je sice propastný, my jsme zase druhé od konce, ale já věřím, že v zápase to moc znát nebude. Potřebujeme získat důležité body, protože chvost tabulky je vzácně vyrovnaný a každý bod v konečném účtování může hrát rozhodující roli. Určitě nechceme, aby černý Petr zůstal nám,“ slibuje bojovný výkon trenérka Jitka Paulová.

II. volejbalová liga

Sobota 12. února

Muži

Vyškov – Olomouc, Drásov – Bučovice, Nový Jičín – Holubice, vše 10.00 a 14.00 hod.

Ženy

Křenovice – Přerov B, 11.00 a 15.00 hod.