I když se zkušení hosté v úvodu dostali do pětibodového vedení, i jim trvalo trochu déle, než si zvykli na nižší strop bučovické haly. V koncovce pro sebe získali set domácí. „Oba týmy, pokud dobře měly přihráno, tak neměly problém s útokem. Pokud vázl příjem, dominovala obrana. My jsme měli potíž při servisu Mikuly, kdy hosté odskočili na pět bodů. Před koncovkou se hra vyrovnala a v závěru jsme byli šťastnější my,“ komentoval první sadu trenér sokolů Zbyněk Čížek.

Do druhého setu hosté vyměnili nahrávače Holčíka. Přišel estonský reprezentant Viiber, který hru jejich uklidnil a Středočeši poměrně hladce srovnali na 1:1.

Od té doby už to byla pravá volejbalová bitva. Pro třetí set Bučovičtí změnili sestavu postupně na čtyřech postech, ale skóre naznačovalo na jasnou záležitost hostů. Domácí však začali bojovat o každý míč a před koncovkou srovnali na 23:23. Zřejmě klíčovým momentem byla zkažená „plachta“ domácího smečaře Tezzeleho. Přesto Bučovice odvrátily tři setboly v řadě, pak samy měly dva, ale opět zkazily servis. Nakonec hosté dlouhou třetí sadu ukončili nenápadnou „plachtou“ z podání. „Ve čtvrtém setu jsme vedli 4:1, poté se hra vyrovnala a hrál se velmi kvalitní volejbal. O vítězství rozhodli hosté v koncovce kvalitním blokem,“ zhodnotil závěr utkání Čížek.

Jeho tým je nováčkem druhé nejvyšší soutěže, kterou odstartoval domácími výhrami na Velkým Meziříčím a Volejbalem Brno B. V pátek ve třetím kole I. ligy Bučovičtí nastoupí v Praze proti ČZU (19.00) a v sobotu od 11.00 v v Českých Budějovicích proti extraligové rezervě.